text.skipToContent text.skipToNavigation

Xbox One Fiyatları ve Modelleri

Xbox One
MARKALAR
FİYAT
Renk
STOK KONUMU
STOK DURUMU

Xbox One için 28 ürün bulundu

%10 889 TL 799 TL
%10 889 TL 799 TL
Tükenmek Üzere
Tükenmek Üzere
Tükenmek Üzere
Tükenmek Üzere
%18 969 TL 799 TL
%18 969 TL 799 TL
Tükenmek Üzere

Xbox Modelleri

Xbox üretilmeye başlandığı günden bugüne farklı onlarca model kullanmıştır. Şu an üretimde olan modelleri Xbox One S ve Xbox One X modelleridir. Xbox One X bugüne kadar geliştirilmiş en güçlü konsol iken Xbox One S ise oyun ve eğlence için gereken her şeyi içinde toplayan uygun fiyatlı Xbox One versiyonudur.

Xbox Oyun Kumandaları

Xbox, en çok oynananlara özel sınırlı sayıda oyun kumandaları yapmaktadır. Bunun yanında temel oyun kumandaları da vardır. Bu kumandalar Xbox Elite kablosuz oyun kumandası, Xbox kablosuz oyun kumandası olmak üzere ikiye ayrılır.

Xbox Elite kablosuz oyun kumandası, farklı şekil ve boyutlarda kontrol çubuklarına sahiptir. Bu sayede elinizin boyutuna ve oyun tarzınıza uyum sağlamaktadır. Xbox Elite kablosuz oyun kumandası ekstra bir araç kullanmaya gerek duymadan kullanıcı tarafından takıp çıkartılabilecek değiştirilebilir denetim düğmelerine sahiptir. Bu düğmeler oyuncunun parmaklarına daha fazla kontrol verir ve farklı oyunlar için daha rahat kombinasyonlar oluşturulmasını sağlar. Sahip olduğu Hair Trigger Locks ile daha hızlı ateş edebilmenizi ve her tetik çekişinizde daha fazla zaman kazanmanızı sağlar. Düşük sürtünmesi, kauçuk elmas yüzeyi ve kontrol çubukları çevresinde kumandanın yıpranmasını en aza indirmek için kullanılan güçlendirilmiş halkaları ile sorunsuz bir aksiyon sağlar ve daha uzun ömürlü kullanıma olanak tanır. Üst kasasında bulunan yumuşak kaplaması ile elinizin rahatlığına yardımcı olurken aynı zamanda kumandanın kullanıcının elinden kaymasını engeller.

Xbox kablosuz oyun kumandası kullanıcının elinden kaymayan dokusuyla rahat bir oyun sağlamaktadır. Özel düğmesi ile Xbox ile kolayca eşleşir ve önceki modellere göre iki kat gelişmiş kablosuz kapsama alanı ile oynama alanını arttırır. 3,5 mm stereo kulaklık jakına sahip bütün kulaklıklara uyum sağlamaktadır.

Xbox One X

Xbox One X, şu ana kadar üretilen en güçlü konsoldur. Ortalama olarak diğer konsollarda %40 daha güçlüdür ve bu sayede gösterdiği performansla kullanıcılarına gözle görülür bir fark yaşatmaktadır. 8 çekirdeğe sahip özel AMD CPU'su 2.3GHZ hızında çalışmaktadır. 12 GDDR5 grafik belleği ile oyunları daha hızlı yükler ve oyun performansına hız ile güç kazandırır. Oyun grafiklerini ve oyundaki hareketleri akıcı tutmak adına 326 GB/saniyelik bir bellek bant genişliğine sahiptir. 6 Teraflopluk bir GPU'ya sahip olması sayesinde 4K görüntülerde karakterlerin ve ortamların daha ayrıntılı ve pürüzsüz görünmesini böylece animasyonların daha gerçekçi olmasını sağlamaktadır.

Xbox One X her ne kadar güçte %40'lık bir artış ile kullanıcılara sunulmuş olsa da bu konsolun boyutunu arttırmamıştır. Tam aksine bugüne kadar Xbox tarafından geliştirilmiş en küçük konsol olmuştur. 8 GB'lık flash belleğe, 1TB HDD dahili depolama alanına, 4K UHD Blu-Ray optik disk sürücüsüne, 2.0b çıkışlı 60Hz'de 2160p, AMD FreeSync HDMI girişine, 5.1 DTS ses sistemine sahip Xbox One X kullanıcılarına bugüne kadar tatmadıkları bir oyun denetimi yaşatmayı hedeflemektedir.

Xbox One X çok güçlü bir sisteme sahip olmasına karşılık çok sağlam bir fan sistemi bulundurmaktadır. Bu fan sistemi Xbox'lar arasındaki en güçlü fan sistemi olmasına rağmen çok sessiz çalışmaktadır.

Xbox One X sahip olduğu UHD Blu-Ray disk okuyucusu sayesinde 4K film izleme olanağını kullanıcılarına sunuyor ve 4K film izlemek için farklı bir cihaz alma gerekliliğini ortadan kaldırıyor.

Xbox One S

4K video ve HDR desteği bulunan Xbox One S tam bir fiyat-performans ürünü olarak kullanıcılara sunulmaktadır. Bir önceki modeline göre %40 daha küçük olan Xbox One S, Xbox One'a kıyasla daha az yer kaplamaktadır. Xbox One S konsolunda 3 adet USB 3.0 bulunmaktadır. Bunlara ek olarak kızılötesi yayıcı ve kumanda eşleştirme tuşu ile eski modellerden ayrılmaktadır. 4K video özelliği bulunduran Xbox One S her ne kadar 4K oyunları desteklemiyor olsa da 4K UHD Blu-Ray filmleri çalıştırabilmekte ve kullanıcılarına mükemmel bir seyir imkanı sunabilmektedir. 2TB, 1TB ve 500 GB modelleri bulunan Xbox One S her tür kullanıcı için uygun hafıza seçeneklerini sunmaktadır.


Bulundurduğu yeni kızılötesi bağlantısı sayesinde televizyonları kontrol edebilmektedir. Xbox One S'in oyun kumandasına eklenen Bluetooth desteği ile Windows 10 kullanan bilgisayarlarda oyun oynanabilmektedir.

Xbox One S'in teknik özellikleri, 1.75 Ghz 8 çekirdek AMD Jaguar işlemciye sahiptir. 12 çekirdek grafik ünitesi bulunduran bir grafik işlemciye ve saatte 914 Mhz grafik işlemci hızına sahiptir. İşlemci gücü 1.4 teraflopstur ve 219 GB/sn. ESRAM bant genişliği bulundurur. Dahili güç kaynağı ile çalışır. Wi-Fi, Ethernet, HDMI 2.0a, USB 3.0 ve IR kızılötesi yayıcı bağlantıları bulundurmaktadır.

Xbox One X ile Xbox One S Karşılaştırması

Xbox One X ve Xbox One S modellerinin ortak olarak destekledikleri özellikler şunlardır; İki model de 4K UHD Blu-Ray sistemi destekler. Dolby Atmos ve DTS:X ses sistemine sahiptir. Xbox One oyunları ve aksesuarları ile uyumlulardır. İki konsol S/PDIF, USB 3.0, IR kızılötesi yayıcı girişlerine sahiptir.

Xbox One X modelinin Xbox One S modelinden farklı olarak gelen özellikleri ise;
6 teraflopluk grafik işletme gücüne sahiptir. Her kareyi 326 GB/sn. bellek bant genişliği ile gösterir. Klipleri 60 FPS'de 4K çözünürlükte aktarır ve kaydeder. Diğer bütün konsollara oranla %40 daha güçlüdür.
Xbox One S 4K UHD Blu-Ray sistemi ile sadece film izleme konusunda kullanıcılarına fayda sağlarken Xbox One X aynı zamanda 4K oyunları desteklemektedir. Xbox One X, Xbox One S'e göre daha küçük tasarlanmış ve gücünün yarattığı etki için daha güçlü bir fan ile desteklenmiştir. Xbox One S 2,90 kg iken Xbox One X, 3,81 kg'dır.
Xbox One S, 8 çekirdekli 1.75 Ghz AMD Jaguar APU'ya sahipken Xbox One X 8 çekirdekli 2.3 Ghz özel üretilmiş AMD'ye sahiptir. Xbox One S'in RAM'i 8GB DDR3 olarak verilirken Xbox One X'in RAM'i 12 GB DDR5 olarak verilmektedir.
Xbox One S 500GB – 1TB – 2 TB olmak üzere üç farklı dahili depolama şekline sahipken Xbox One X sadece 1 TB dahili depolama alanına sahip olarak üretilmektedir.
Xbox One S ile Xbox One X'in girişleri neredeyse aynıdır. Aralarındaki tek fark Xbox One S HDMI 2.0a girişe sahipken Xbox One X HDMI 2.0b girişe sahiptir.


Xbox One Konsollarında En Çok Tercih Edilen Oyunlar

Xbox One X ve Xbox One S modelleri tek başlarına satın alınabileceği gibi oyun paket seçimleri ile de satın alınabilmektedir.

Xbox One konsollarında en çok tercih edilen oyunlar arasında; Minecraft, Diablo III: Ultimate Evil Edition, Fallout 4, Monster Hunter: World, Cuphead, Firewatch, Overwatch, The Witness, The Witcher 3: Wild Hunt, Rise of the Tomb Raider, PES 2018, Grand Theft Auto 5, Inside ve PlayerUnknown's Battlegrounds bulunmaktadır.

Xbox One Fiyatları

Piyasada çok farklı fiyatlarda Xboxlar bulunmaktadır. Xbox'ınızla birlikte Xbox oyunları da almak isterseniz paket fiyatları artacaktır. Xbox One S, Xbox One X'e göre daha uygun fiyatlı olduğu için kullanıcılar Xbox One S modelini daha çok tercih etmektedirler. Teknosa mağazalarında ve Teknosa.com'da Xbox One modellerini ve oyunlarını kolayca bulabilirsiniz.