Şofben Fiyatları ve Modelleri

37 Sonuç
Sıralama
Filtreler
TL
TL
 • Warmhaus Aquwa 12 L Doğalgazlı Hermetik Şofben (Baca Dahil)

  Warmhaus Aquwa 12 L Doğalgazlı Hermetik Şofben (Baca Dahil)

  9.898,90 TL
 • SEM Proto Elektrikli Şofben

  SEM Proto Elektrikli Şofben

  3.020 TL
 • SEM Fiora Elektrikli Şofben

  SEM Fiora Elektrikli Şofben

  2.580 TL
 • Çok Satanlar
  Baymak BT-8000 Banyo Tipi 8 KW Su Isıtıcı
  3.0 (7 Değerlendirme)

  Baymak BT-8000 Banyo Tipi 8 KW Su Isıtıcı

  3.300 TL
 • Çok Satanlar
  Baymak BH 12 Hermetik Şofben

  Baymak BH 12 Hermetik Şofben

  13.198,90 TL
 • Çok Satanlar
  Awox Termoplus 7500 W Elektrikli Şofben
  1.5 (2 Değerlendirme)

  Awox Termoplus 7500 W Elektrikli Şofben

  759 TL
 • Inova Büyük Kasalı 8 Emniyetli Kaynar Banyo Şofbeni

  Inova Büyük Kasalı 8 Emniyetli Kaynar Banyo Şofbeni

  1.499 TL
 • Baymak Aqua Konfor 100 L Termoboyler

  Baymak Aqua Konfor 100 L Termoboyler

  13.418,90 TL
 • Baymak Aqua Konfor 80 L Termoboyler

  Baymak Aqua Konfor 80 L Termoboyler

  12.758,90 TL
 • Baymak BH 12 L Doğalgazlı Hermetik Şofben (Baca Dahil)

  Baymak BH 12 L Doğalgazlı Hermetik Şofben (Baca Dahil)

  13.198,90 TL
 • Vaillant VED E 18/8 Trifaze Elektrikli Şofben

  Vaillant VED E 18/8 Trifaze Elektrikli Şofben

  9.649 TL
 • Çok Satanlar
  ECA Phoenix PH HM 11 L Hermetik Şofben

  ECA Phoenix PH HM 11 L Hermetik Şofben

  13.150 TL
 • King Ekvator K-7008 Şofben

  King Ekvator K-7008 Şofben

  1.500 TL
 • Çok Satanlar
  Veito Blue S 3 Faz Elektrikli Dijital Göstergeli Ani Su Isıtıcı

  Veito Blue S 3 Faz Elektrikli Dijital Göstergeli Ani Su Isıtıcı

  14.999 TL
 • DemirDöküm L 275 F Üstün Emniyetli 11 L Doğalgazlı Hermetik Şofben

  DemirDöküm L 275 F Üstün Emniyetli 11 L Doğalgazlı Hermetik Şofben

  12.055 TL
 • Vaillant VED E 21/8 B INT Elektrikli Şofben

  Vaillant VED E 21/8 B INT Elektrikli Şofben

  10.399 TL
 • DemirDöküm L 350 F 14 L Fanlı Hermetik Şofben

  DemirDöküm L 350 F 14 L Fanlı Hermetik Şofben

  14.516 TL
 • Veito Flow S 9000 W Ani Su Isıtıcı

  Veito Flow S 9000 W Ani Su Isıtıcı

  5.499 TL
 • Arni̇ca EG54030 Hammam Elektri̇kli̇ Şofben

  Arni̇ca EG54030 Hammam Elektri̇kli̇ Şofben

  4.399 TL
 • Vestfrost VF 80 MK 80 L Termosifon

  Vestfrost VF 80 MK 80 L Termosifon

  7.726 TL
37 üründen  ürün görüntülediniz

Sıcak su kullanımı her evin en temel ihtiyaçlarından biridir. Herkes mutfakta bulaşıkları yıkarken, banyoda duş alırken sıcak suyu kesintisiz olarak kullanabilmek ister. Sıcak su ihtiyacını evlerde, iş yerlerinde ve sıcak su kullanılan daha birçok yerde şofben karşılar. Şofben daha çok güneş enerjisi, kombi veya termosifon imkanının bulunmadığı yerlerde sıcak su ihtiyacını karşılamak için kullanılan bir armatür olarak da bilinir.

Şofben Modelleri Teknosa'da

Gelişen teknolojiyle çeşitlenen ve zengin donanımlara sahip olan şofbenlere; çekirdek ailelerden kalabalık otellere sıcak su ihtiyacı olan her mekanda ihtiyaç duyulur. Günün her saatinde kesintisiz şekilde sıcak suya ulaşabilmeyi sağlayan şofben modelleri, geniş ürün yelpazesiyle bu ihtiyacı gidermek üzere kullanıcının beğenisine sunulur. Hem evlerinizde hem iş yerlerinizde kullanabileceğiniz şofbenlerin güvenilir marka seçenekleri ve kullanım şekline göre değişen modellerine Teknosa'dan ulaşabilirsiniz.

Şofben Nedir?

Sıcak suya ihtiyaç duyulan yerlerde kullanılmak için tasarlanan, hızla suyu ısıtarak sıcak su gelmesini sağlayan cihazlara şofben denir. Şebeke sularına bağlı olarak çalışan şofbenler, çoğunlukla elektrik ve gazla aktif olur. Cihaz, içinde bulunan ateşleyici sistem sayesinde şebekeden gelen suyu ısıtır ve kısa bir sürede musluktan sıcak su gelmesini sağlar.

Şofbenler ısıtma sistemlerine bağlı olarak çalışmadığı için hem yaz hem kış mevsiminde aynı şekilde kolay kullanım imkanı sağlar. Özellikle bazı modellerde bulunan sıcak su depolama fonksiyonu sayesinde ısıtma sistemini sürekli çalıştırmadan sıcak suyu hazır halde depoda bekletebilir. Uzun süreli kullanım imkanı sağlayan ve enerji tüketiminde tasarruf sağlamasıyla bilinen şofbenler, bütçe dostu cihazlardır.

Şofben alanında tasarlanan cihazlar, geçmiş yıllardan bugüne büyük farklılıklar göstererek yenilenmiştir. Doğalgaz bağlantısının olmadığı, kombi ve termosifon kullanılmayan yerlerde de kolaylıkla kullanılabilen şofben modelleri, gelişen teknolojiler sayesinde artık daha güvenli ve verimli bir kullanım sunar.

Şofben Çeşitleri Nelerdir?

Çalışma sistemlerine göre adlandırılan şofbenler olduğu gibi mutfak şofbeni, banyo şofbeni gibi kullanım alanlarına göre kategorilenmiş çeşitler de vardır. Şofben çeşitleri doğalgazlı ve elektrikle çalışan şofbenler olarak da ayrılır. İçinde güvenliği sağlayan fanlar bulunan ve hızlı sıcak su sağlayan doğalgazlı şofbenler en çok tercih edilen şofbenlerdir. Doğalgazlı şofben baca ihtiyacına gerek duymadıkları için kolay kurulum ve kullanım imkanı da sağlar. Birçok doğalgazlı şofbenin üzerinde bir dijital göstergesi bulunur. Bu dijital gösterge suyun sıcaklığını göstererek anlık olarak takip imkanı sağlar. Kendi içerisinde yanma odaları bulunduran bu şofbenler oldukça güvenilir olarak tasarlanmıştır. Doğalgazlı şofben, ihtiyacı olan havayı dışarıdan alır ve tasarım özellikleri sayesinde gazı dışarı aktarır. Bu çalışma sistemiyle güvenliği sağlayan doğalgazlı şofbenler, ortam havalandırması gerekliliğini ortadan kaldırır.

Bir diğer şofben çeşidi olan elektrikli şofbenler ise genellikle tesisat ve doğalgaz bağlantılarının bulunmadığı yerlerde tercih edilir. Ani su ısıtıcı şofben olarak da bilinen elektrikli şofbenler, hızlı ve kesintisiz sıcak su temin etmenizi sağlar. Boru tipi ısıtıcı, izolesiz spiral ısıtıcı gibi dirençler yardımıyla sıcak suyu hazırlar. Bu güçlü ısınma sistemiyle, çok kısa bir süre içinde suyu ısıtarak zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Elektrikli şofbenler basınçlı şofben ve basınçsız şofbenler olarak kendi aralarında ikiye ayrılır.

Basınçlı şofbenler direk olarak su tesisatına bağlıdır. Basınçsız şofbenlerde ise elektrik akımı termostattan alınır. Basınçsız şofben kullanırken, istenilen sıcaklık elde edildiğinde termostatın kapağı açılarak devre kapanır. Basınçlı şofbenlerde ise güvenliği arttırmak adına bulunan bir sıcaklık sınırlayıcı vardır. Bu sınırlayıcı sayesinde termostatın teklediği durumlarda, ısıtıcı akımını devre dışı bırakarak güvenliği sağlar. Güvenlik konusunda üst düzey önlemler sağlayan elektrikli şofbenlerde otomatik kapanma özelliği de vardır. Bu özelliğiyle elektrikli şofbenler hem enerji tasarrufu sağlar hem de güvenlik noktasında emniyeti artırmış olur.

Şofben Fiyatları Teknosa.com'da!

Gelişen teknolojiler ve ihtiyaçlara yönelik yeni tasarımlarla karşımıza çıkan şofbenler, geniş fiyat yelpazesiyle her bütçeye uygun seçenekler sunar. Değişen özellikler ve şofbenlerin sağladığı farklı imkanlar doğrultusunda fiyat değişiklikleri oluşabilir. Şofbenlerin kullanım ihtiyacına göre değişen ebatları, fiyat değişikliklerini belirleyen unsurlar arasında bulunur. Daha büyük kapasiteli veya küçük alanlar için kullanılacak az kapasiteli şofben modellerinde fiyat farklılıkları görmek mümkündür. Aynı şekilde şofbenin karşılayabileceği ısı derecesi de fiyat farklılıklarını belirler. Şofben sistemlerinin çıkabileceği en üst ısı derecesi arttıkça, model özellikleri de artar ve bu fiyatlara yansır.

Modeller arasında fiyat farklılıklarını belirleyen bir başka özellik ise şofbende bulunan litre kapasitesidir. Daha yüksek su kapasitesi bulunan şofbenlerde sıcak suyu daha uzun süre kullanma imkanı bulunur. Fiyat farklılıklarını şofbenin kullanım yerlerinin belirlediği durumlar da vardır. Örneğin banyo şofbeni, banyodaki su sıcaklığını etkilerken aynı zamanda musluklardan da sıcak su gelmesini sağlayabilme özelliğinden dolayı farklı bir sisteme sahiptir. Bu kolaylığın sağlanabilmesi için kullanılan şofben sistemi banyo şofben fiyatları için farklılıkları da beraberinde getiren bir etkendir. Bu nedenle seçim yaparken ürünlerin özelliklerini dikkatli bir şekilde incelemeniz gerekir.

Siz de şofbeninizi seçerken tüm bu özellikleri ve fiyat kriterlerini göz önünde bulundurarak ihtiyacınız olan modeli belirleyebilirsiniz. Siz de evinizin ya da iş yerinizin ihtiyaçları için en uygun modeli birbirinden farklı özellikler ve donanımlarla Teknosa'da bulabilirsiniz. Güvenilir markalar ve her bütçeye uygun şofben fiyatları ile ihtiyacınız olan şofben modelleri için Teknosa'ya göz atabilirsiniz.

Destek Alın
Yardıma ihtiyacınız var mı? Teknosa ekibi olarak size yardımcı olmak için buradayız.
%100 Müşteri Memnuniyeti
%100 Müşteri Memnuniyeti
Satıcısı Teknosa olan ürününüzü “kullanmış olsanız dahi” 30 gün içerisinde değiştirebilirsiniz.
Hızlı Teslimat
Hızlı Teslimat
İstanbul için Aynı Gün Teslimat, İstanbul dahil 23 il için Ertesi Gün Teslimat Teknosa'da
Ücretsiz Kargo
Ücretsiz Kargo
1.500 TL üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo fırsatından yararlanabilirsiniz.
Kolay İade
Kolay İade
Ürünlerinizi teslim aldığınız veya siparişi verdiğiniz tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilirsiniz.
Kredi / Banka Kartı ile Ödeme
Teknosa’dan vereceğiniz siparişlerde kredi kartı ya da banka kartınızı kullanarak peşin veya 6 aya varan taksitli alışveriş yapabilirsiniz.
12'ye Varan
12'ye Varan
3'e Varan
3'e Varan
3'e Varan
3'e Varan
3'e Varan
2'ye Varan
Alışveriş Kredisi İle Ödeme
Teknosa.com’da 750 - 100.000 TL arası siparişlerinizde ING, 500 - 100.000 TL arası siparişlerinizde Akbank Direkt Öde ve Yapıkredi kullanarak 36 aya varan vade seçenekleriyle alışveriş kredisinden yararlanabilirsiniz.
Mağaza ve Online Alışveriş Kredisi
Mağaza ve Online Alışveriş Kredisi
Online Alışveriş Kredisi
Karşılaştır
Uyarı

Karşılaştırma listesine en fazla 3 ürün eklenebilir.