Şofben Fiyatları ve Modelleri

15 Sonuç
Sıralama
Filtreler
TL
TL
Bosch RDE2124407 Ani Su Isıtıcı

Bosch RDE2124407 Ani Su Isıtıcı

7.999 TL
Bosch RDE2124628 Trifaze Ani Su Isıtıcı

Bosch RDE2124628 Trifaze Ani Su Isıtıcı

9.999 TL
Baymak BH 12 Hermetik Şofben

Baymak BH 12 Hermetik Şofben

6.599 TL
Çok Satanlar
Baymak BT-8000 Banyo Tipi 8 KW Su Isıtıcı
Kredi Fırsatı

Baymak BT-8000 Banyo Tipi 8 KW Su Isıtıcı

899 TL
Baymak Aqua Konfor 65 L Termoboyler
5.0 (1 Değerlendirme)

Baymak Aqua Konfor 65 L Termoboyler

3.949 TL
Veito Flow S 9000 W Ani Su Isıtıcı

Veito Flow S 9000 W Ani Su Isıtıcı

2.169 TL
Veito Blue S 3 Faz Elektrikli Dijital Göstergeli Ani Su Isıtıcı

Veito Blue S 3 Faz Elektrikli Dijital Göstergeli Ani Su Isıtıcı

6.639 TL
Daxom UKDAX-11ST 11 L Hermetik Duvar Tipi Doğalgazlı Şofben

Daxom UKDAX-11ST 11 L Hermetik Duvar Tipi Doğalgazlı Şofben

%1
5.790 TL
5.750 TL
Bosch RDE21307 Trifaze Elektrikli Şofben

Bosch RDE21307 Trifaze Elektrikli Şofben

6.899 TL
Vaillant Turbomag 125/1 12 L Fanlı Hermetik Compact Şofben

Vaillant Turbomag 125/1 12 L Fanlı Hermetik Compact Şofben

8.293,95 TL
Regal T 80 MS Termosifon

Regal T 80 MS Termosifon

3.699 TL
Baymak Aqua Konfor 100 L Termoboyler

Baymak Aqua Konfor 100 L Termoboyler

5.775 TL
Vestfrost VF 80 MK 80 L Termosifon

Vestfrost VF 80 MK 80 L Termosifon

3.499 TL
Baymak Aqua Konfor 80 L Termoboyler

Baymak Aqua Konfor 80 L Termoboyler

5.250 TL
Fakir Thermic Elektrikli Sofben

Fakir Thermic Elektrikli Sofben

1.999 TL

Şofben, anında sıcak su üreten sistemlerin genel adıdır. Sistem, içeri giren soğuk suyu ısıtır ve çıkış bölümünden dışarı sıcak su vererek, bağlı olduğu musluğa iletir. Şofben nedir sorusu, modelleri ve fiyatları üzerine karar verirken önem taşır. Şofben çeşitleri arasında karar verilirken, kullanım kolaylığı ve sıklığı, monte edilecek yeri gibi kriterler göz önünde bulundurulur. Şofben çeşitleri temelde ısıtma kaynağına göre elektrikli ve gazlı olarak ikiye ayrılır. Gazlı şofbenlerde bacalı ve hermetik şofben çeşitleri bulunur. Şofbenlerin yanı sıra termosifon çeşitleri de su ısıtıcısı olarak kullanılır.

Elektrikli Şofben Modelleri

Elektrikli şofben modellerinde ısıtma sisteminin çalışması için elektrik kaynağına ihtiyaç vardır.

Ani su ısıtıcısı olarak da bilinen elektrikli şofbenler, mutfak ya da banyoda rahatlıkla kullanılabilen güvenli ürünlerdir. Kullanım alanına ve günlük su ihtiyacına bağlı olarak boyutları değişebilen elektrikli şofben çeşitleri, gaz kullanımının olmadığı yerlerde pratik olarak kullanılan sistemlerdir. Sistem su şebekesine bağlanır ve emniyet düğmesi açılarak suyun sıcaklığı ayarlanabilir hale getirilir.

Ani su ısıtıcılarının genellikle, suyu 3 ayrı sıcaklıkta kullanabileceğiniz bir ayarlama düğmesi bulunur. 1. kademe suyu daha az ısıtırken, 3. kademe en çok ısıtan kademedir. Elektrikli şofbenlerde en çok dikkat edilmesi gereken güvenlik tedbiri kurulumudur. Şofbenin elektrik sistemine doğrudan bağlanması yerine bir ara sigorta takılması önemlidir. Kurulumunun yapıldığı yerler genellikle nemli ve ıslak bölgeler olduğundan elektrik tesisatının ya sıva içi ya da sıva dışı korumalı bir şekilde montajı yapılmalıdır.

Şofben Markaları

Şofben markaları arasında tercih yaparken yetkili servis hizmetini, kurulum ve temizleme kolaylığını göz önünde bulundurmak gerekir. Ayarlanabilir termostatı ile maksimum güç 7000 W'a çıkan Baymak ani su ısıtıcısı gibi elektrikli şofbenler, su ısıtma kademelerine göre farklı miktarlarda güç harcarlar. Daha soğuk bölgelerde kullanmak için ya da şebeke suyu soğuk geliyorsa Rowell elektrikli şofben modellerini de tercih edebilirsiniz. Bu markalarda suyu ısıtmak için kullanılan maksimum güç 9000 W'a kadar çıkar. Fakir elektrikli şofben modelleri de sıkça tercih edilen ani su ısıtıcılar arasındadır. Bu modellerde su bir tanka depolanır ve sıcak su bu tanktan gelir.

Elektrikli şofben fiyatları ve markaları arasında çok büyük farklar yoktur. Fark genellikle şofbenin boyutu ve çalışma prensibindeki değişikliklerden kaynaklanır. Bu nedenle şofben fiyatları karşılaştırmasında muhakkak ürünün boyutlarına da göz atmanız gerekir. Satın aldığınız marka ve model şofbenin kurulumu için yetkili servislerle çalışmanız önem taşır. Güvenlikli montaj, şofbenin elektrik sistemlerine dahil edilmesi, antigron kablolarla elektrik bağlanma işlemlerinin yapılması gereklidir. Hem şofbenin iç elektrik tertibatında bir aksama olmaması hem de doğru şekilde çalışabilmesi için montajın yetkili servisler tarafından gerçekleştirilmesi önemlidir.

Şofben Bakım ve Temizliği

Elektrikli şofbenlerin bakımı ve temizlik zamanının gelip gelmediği, suyu doğru şekilde ısıtıp ısıtmadığına bağlıdır. Ani su ısıtıcısınız suyu eskisi kadar hızlı şekilde ısıtmıyorsa ya da aynı gücü harcadığı halde suyu ısıtamıyorsa bakım zamanı gelmiş demektir. Özellikle şehir şebekesinden gelen su çok kireçliyse elektrikli şofbene periyodik olarak bakım ve temizleme işlemlerinin uygulanması önemlidir. Dış temizliği, aşındırıcı olmayan bir deterjan ile ve nemli bir bezle kolaylıkla yapılırken iç temizliği için ön kapağının açılması gerekir. Ön kapak açılması, şofbenin garanti kapsamında yapılması gereken bir işlem olduğu için yetkili servislerin müdahalesini gerektirir. Şofbenin iç temizliğinde, kireç çözücü solventler kullanılır. Bu solventler, soğuk su girişinden cihaz içine verilir ve kireci tamamen çözdükten sonra sıcak su çıkışından alınır. Temizleme işleminden sonra bir süre boyunca ani su ısıtıcının kullanılmadan, su sirkülasyonunun sağlanması önem taşır. Asit oranı yüksek ya da yüksek poröz çözeltiler şofbenin plastik yüzeylerinde de aşınma yapabilir. Bu durum, ani su ısıtıcısının güvenliğinde de çeşitli deformasyonlar yaratabilir.

Termosifon Nedir?

Termosifon ürünleri, içinde suyu biriktirerek ısıtan sistemlerdir ve tüm musluk çıkışlarına bağlanabilirler. Bu ürünlerde aynı anda tüm musluklardan sıcak su gelir. Termosifon sistemlerinin de elektrikle çalışanları bulunur. Herhangi bir musluktan kullanılan sıcak suyun yerine kazana soğuk su dolar ve ısıtma sistemi tekrar devreye girer. Kazanın tamamen boşalması durumunda ise şehir şebekesinden gelen soğuk su ile tekrar dolar ve tüm kazanın ısıtılması işlemi otomatik olarak başlar. Aynı anda iki ya da üç muslukta birden sıcak su kullanımı için oldukça pratiktir.

Özellikle gazlı sistemlerin kullanılamadığı ya da doğalgaz türü girişlerin bulunmadığı yerler için idealdir. Ancak termosifonlarda tüm kazan boşaldığı zaman tekrar sıcak suya kavuşmak için belli bir bekleme süresi geçmesi gerekir. Hızlı şekilde sıcak su ihtiyacı bulunan mekanlar için bekleme süresi bir dezavantaj oluşturabilir. Ancak çok sayıda sıcak su çıkışı ihtiyacı varsa termosifon sistemleri çok daha pratik olacaktır. Bu durumda, her bir armatürün başına bir ani su ısıtıcısı takmak yerine kazanlı bir sistem satın alınması daha mantıklıdır. Kullanım miktarına göre kazan hacmi büyük ya da küçük olarak tercih edilebilir. Isıtma sistemleri, belirlenen sıcaklıklar doğrultusundadır. Genellikle üzerlerinde 3 kademe olur: Minimum, Ekonomik ve Maksimum. Teknosa'da satılan Vestel elektronik termosifon modellerinde güç ayarı suyu 25 ile 75 dereceye kadar ısıtabilir. Boyutlarına göre değişen fiyatları ve çeşitli modelleri bulunan Vestel termosifonların hem otomatik hem mekanik olan çeşitleri hem de ödeme kolaylıkları ile satın alabilirsiniz.

Destek Alın
Yardıma ihtiyacınız var mı? Teknosa ekibi olarak size yardımcı olmak için buradayız.
%100 Müşteri Memnuniyeti
%100 Müşteri Memnuniyeti
Satın aldığınız ürününüzü “kullanmış olsanız dahi” 30 gün içerisinde değiştirebilirsiniz.
Hızlı Teslimat
Hızlı Teslimat
İstanbul için Aynı Gün Teslimat, İstanbul dahil 25 il için Ertesi Gün Teslimat Teknosa'da
Ücretsiz Kargo
Ücretsiz Kargo
250 TL ve üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo fırsatından yararlanabilirsiniz.
Kolay İade
Kolay İade
Ürünlerinizi teslim aldığınız veya siparişi verdiğiniz tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilirsiniz.
Kredi / Banka Kartı ile Ödeme
Teknosa’dan vereceğiniz siparişlerde kredi kartı ya da banka kartınızı kullanarak peşin veya 12 aya varan taksitli alışveriş yapabilirsiniz.
12'ye Varan
12'ye Varan
6'ya Varan
6'ya Varan
6'ya Varan
6'ya Varan
6'ya Varan
6'ya Varan
Alışveriş Kredisi İle Ödeme
Teknosa.com’da 500 - 50.000 TL arası siparişlerinizde Yapıkredi ve ING , 500 - 70.000 TL arası siparişlerinizde Akbank Direkt Öde kullanarak 36 aya varan vade seçenekleriyle alışveriş kredisinden yararlanabilirsiniz.
Mağaza ve Online Alışveriş Kredisi
Mağaza ve Online Alışveriş Kredisi
Online Alışveriş Kredisi
Ürün favori listenize eklendi.
Ürün favori listenizden silindi.
Karşılaştır
Uyarı

Karşılaştırma listesine en fazla 3 ürün eklenebilir.