Çay Makinesi Fiyatları ve Modelleri

194 Sonuç
Sıralama
Filtreler
TL
TL
 • Fakir Ceremony Çay Makinesi
  Kredi Fırsatı
  Reklam
  5.0 (2 Değerlendirme)

  Fakir Ceremony Çay Makinesi

  2.999 TL
 • Schafer Optimal Elektrikli Cam Siyah Çay Makinesi 2SE541-25001-SIY02

  Schafer Optimal Elektrikli Cam Siyah Çay Makinesi 2SE541-25001-SIY02

  1.799 TL
 • Yeni
  Karaca Robotea Pro 4 in 1 Konuşan Graphite Cam Çay Makinesi

  Karaca Robotea Pro 4 in 1 Konuşan Graphite Cam Çay Makinesi

  4.999 TL
 • Karaca Robotea Pro 4 in 1 Konuşan Cam Cool Gray Çay Makinesi

  Karaca Robotea Pro 4 in 1 Konuşan Cam Cool Gray Çay Makinesi

  4.999 TL
 • Goldmaster BY-4300J BEJ Dostane 2200 W Cam Demlikli Çay Makinesi

  Goldmaster BY-4300J BEJ Dostane 2200 W Cam Demlikli Çay Makinesi

  2.499 TL
 • Yeni
  Arçelik CM 6342 In Inox Çay Makinesi

  Arçelik CM 6342 In Inox Çay Makinesi

  2.739 TL
 • Korkmaz Moderna A850-02 Siyah Krom Elektrikli Çaydanlık

  Korkmaz Moderna A850-02 Siyah Krom Elektrikli Çaydanlık

  3.249 TL
 • Karaca Tea Break Çelik Inox Siyah Çay Makinesi

  Karaca Tea Break Çelik Inox Siyah Çay Makinesi

  2.199 TL
 • Çok Satanlar
  Philips HD7301 Siyah Çay Makinesi
  4.8 (73 Değerlendirme)

  Philips HD7301 Siyah Çay Makinesi

  1.449 TL
 • Çok Satanlar
  Arzum Ar3129 Deminde Çay Makinesi
  5.0 (1 Değerlendirme)

  Arzum Ar3129 Deminde Çay Makinesi

  2.099 TL
 • Çok Satanlar
  Tefal Magic Tea XL Inox Çay Makinesi
  Kredi Fırsatı
  4.0 (1 Değerlendirme)

  Tefal Magic Tea XL Inox Çay Makinesi

  2.999 TL
 • Grundig CM 4054 K New Line Çay Makinesi
  Kredi Fırsatı
  5.0 (1 Değerlendirme)

  Grundig CM 4054 K New Line Çay Makinesi

  2.399 TL
 • Altus AL 795-I 1.7 L 1650 W Çelik Inox Çay Makinesi

  Altus AL 795-I 1.7 L 1650 W Çelik Inox Çay Makinesi

  1.659 TL
 • Fakir Chailand 2 L Inox Çay Makinesi

  Fakir Chailand 2 L Inox Çay Makinesi

  1.850 TL
 • Çok Satanlar
  Korkmaz A341-04 Çaykoli̇k Siyah Paslanmaz Çeli̇k Çay Maki̇nesi̇

  Korkmaz A341-04 Çaykoli̇k Siyah Paslanmaz Çeli̇k Çay Maki̇nesi̇

  2.729 TL
 • Arzum AR3134 Drematea Çay Makinesi
  3.7 (3 Değerlendirme)

  Arzum AR3134 Drematea Çay Makinesi

  1.989 TL
 • Korkmaz Çaytema Deluxe A331-09 Siyah Rose Gold 1.7 L Çay Makinesi

  Korkmaz Çaytema Deluxe A331-09 Siyah Rose Gold 1.7 L Çay Makinesi

  3.679,08 TL
 • Arçelik K 3283 IN 1650 W 1.7 L Çelik Çay Makinesi

  Arçelik K 3283 IN 1650 W 1.7 L Çelik Çay Makinesi

  2.995,65 TL
 • Arzum AR3136 Teamond 1800 W Çay Makinesi

  Arzum AR3136 Teamond 1800 W Çay Makinesi

  2.589 TL
 • Karaca Çaysever Robotea Pro Quartz 2500W 4' ü 1 Arada Konuşan Siyah-Bakır Otomatik Çay Makinesi ve Filtre Kahve Demleme Makinesi

  Karaca Çaysever Robotea Pro Quartz 2500W 4' ü 1 Arada Konuşan Siyah-Bakır Otomatik Çay Makinesi ve Filtre Kahve Demleme Makinesi

  4.499 TL
194 üründen  ürün görüntülediniz

Türk kültüründe çay çok büyük bir öneme sahiptir. Keyifli kahvaltılara, yakın çevremizle öğle vakti verilen molalara ve akşam yemeğinden sonra aile bireyleriyle yapılan sohbetlere eşlik eden çay günlük hayatın bir parçası haline gelmiştir. Türk geleneğinde çay sadece bir içecek olarak değil; samimiyetin, sıcaklığın ve misafirperverliğin bir sembolü olarak değerlendirilir.

Çayın günlük hayatın önemli bir parçası haline geldiği Türk geleneği, günümüz teknolojisiyle birleşince elektrikli mutfak aletlerinden olan çay makinelerinin kullanımı da kaçınılmaz olur.

Kolay ve Hızlı Yapısıyla Çay Makineleri

Günlük hayatın neredeyse her anının eşlikçisi olan çayın geleneksel yöntemlerle demlenmesi özen ister ve zaman alır. Özellikle kalabalık gruplara servis yapılacağı durumlarda ya da iş yerlerinde geleneksel yöntemler yerine çay makineleri aracılığıyla çay demlemek sizi yormaz ve zamandan tasarruf yapmanıza imkan tanır.

Çay makinesi, geleneksel çay demleme yöntemine göre çok daha pratiktir. Geleneksel yöntemlerle demlenen çaya kıyasla çay makinelerinde demlenen çay her defasında aynı kalitede demlenmiş çayı sofralarınıza getirir. Üstelik bunu yaparken enerji ve su tasarrufu da sağlar. Çayı daima olması gereken sıcaklıkta tutarken gereksiz enerji kullanımından sakınır. Elektrikli çaydanlık tüm bunları yaparken size, fırında pişen sıcacık kekin evi saran kokusu eşliğinde çayınızı yudumlamak ve bu anın keyfini sürmek kalır.

Çay Makineleri Nasıl Kullanılır?

Kültürümüzün vazgeçilmez bir unsuru olan çayın demlenme usulü çaydanlığın alt haznesine su konulmasıyla başlar. Bu su kaynadıktan sonra üst hazneye demlenecek kadar çay miktarı atılır ardından üzerine kaynayan su dökülür. Alt hazneye yeniden kaynaması için konan suyla birlikte çay demlemeye bırakılır. Çay makinelerinin kullanımı da temelde geleneksel çay demleme yöntemiyle benzerlik gösterir. Çay makineleri marka ve modellerin sundukları teknik özelliklere göre kullanış açısından birtakım farklılıklar gösterse de temelde çalışma prensibi aynıdır. Yine de çay semaverinden en yüksek verimi alabilmek için, makinenizin kullanım kılavuzunu mutlaka okumalı, tüm teknik özelliklerine hakim olmalısınız.

 • Öncelikle çay makinesinin temiz olduğundan emin olduktan sonra makinenin altında yer alan su haznesi istenilen ölçüye göre doldurulur, su kaynamaya bırakılır.
 • Demlenecek çay yaprakları ise demliğin filtresine yerleştirilir.
 • Kaynayan su, çay makinesinin otomatik belirlediği sıcaklığa geldiğinde çay yapraklarının üzerine su eklenir ve çay demlenmeye başlar. Makineniz çayın demleneceği süreyi otomatik olarak belirler.
 • Çayınız servise hazır olduğunda çay makinesi size ışıklı ya da sesli bildirim verir. Bu bildirimle birlikte saatler sürecek çay keyfiniz başlar.

Çay Makinesi Nasıl Temizlenir?

Çay makinesinin uzun kullanım ömrüne sahip olabilmesi için en önemli adım temizliktir. Çay, demlenirken geride kahverengi leke bırakır. Ayrıca sudaki kireç miktarı da düzenli temizliğinin yapılmaması durumunda makineye zarar verebilir. Bu nedenle makinenin temizliği özenli şekilde yapılmalıdır.

Temizliğe başlamadan önce makinenizin fişinin prize takılı olmadığından emin olmalısınız. Su haznesini deterjanlı suyla temizleyebilirsiniz. Kireç oluşmuşsa, makinenizin kullanım kılavuzunda yazan talimatlara göre temizliği yapmalısınız. Çay haznesini temizlerken de deterjanlı suyla yıkayıp ardından kurulayabilirsiniz. Çay filtresi de aynı adımlar takip edilerek temizleneceği gibi üretildiği malzemenin uygun olması durumunda bulaşık makinesinde de yıkanabilir. Çay makinelerinin temizliği aslında oldukça basittir. Temizlik noktasında önemli olan makinenin kullanım sıklığına göre düzenli şekilde temizlenmesidir.

Kolay Temizlenen Çay Makinesi Modelleri

Çayın kültürümüzdeki önemi ve teknolojinin geldiği noktayla birlikte mutfaklarımıza girmeye başlayan elektrikli çaycılar, çeşitli marka ve modellerle oldukça geniş ürün yelpazesine sahiptir. Bu çeşitlilik arasında seçim yaparken belki de en çok dikkat edilen husus makinelerin temizliğinin kolay olup olmadığıdır. Çay, doğası gereği leke bırakmaya yatkın bir bitki olduğundan sürekli çay demlenen haznenin temizliğinin de kolay olması istenir. Ayrıca suda bulunan kireç, bir süre sonra makinede birikme yapacaktır. Bu sebeple çaycı modelleri arasında kolay temizlenme özelliğine sahip olanlar daha çok tercih edilir.

Arçelik çaycı, cam haznesi, paslanmaz çelik filtresiyle oldukça kolay bir temizlik imkanı sunarken uzun kullanım ömrü de sunar. Geniş kapasitesiyle kalabalık gruplarda çay servisinin daha hızlı ve kolay olmasına yardımcı olur. Cam demlik tasarımı sayesinde de mutfağınıza hoş bir dokunuş yapar.

Korkmaz çaycı, farklı renk seçenekleriyle her zevke hitap eder. Geniş haznesiyle 25 fincana kadar çayın tek seferde demlenmesini sağlar. Beş saat boyunca çalışmazsa otomatik olarak kendini kapatır. Böylece güvenli kullanım sağlar. Paslanmaz çelik malzemesiyle hem sağlıklı kullanım hem de kolay temizlik imkanı verir.

Karaca çaycı haznesindeki su 90 dereceye gelince otomatik olarak damıtma tekniğiyle çayı demler. Çay demlendiğinde sesli uyarı ile çayın hazır olduğunu size haber verir. Çay demleme süresi 15 dakikadır. Karaca çaycı ile demlenen çay, 1 saat boyunca taze ve sıcak kalır. Geniş kapasiteye sahip olduğundan misafirlerle çay keyfi sürmeye oldukça uygundur. Haznesinde su kalmadığında çalışmayı durdurarak güvenli bir kullanım sağlar. Ayrıca paslanmaz çelik tasarımıyla kolay temizlik olanağı sağlar. Farklı renk ve tasarımları ile mutfağınıza güzel bir dokunuş yapar. Karaca çaycının öne çıkan özelliklerinden biri de filtre kahve demleyerek kahve makinesi işlevi de görmesidir.

Arzum çaycı, cam veya paslanmaz çelik gibi malzemelerle üretilmiştir. Bu da onun kolay temizlenmesini sağlar. Ayrıca 360 derece dönebilen ergonomik bir tasarıma sahip olmasıyla da öne çıkar. Su kaynama modundayken yanan kırmızı ışık; sıcak tutma modundayken yanan mavi ışık sayesinde size bilgi verir. Farklı renk seçenekleriyle de her mutfağa hitap eder.

Homend çaycı, su sızdırmaz ergonomik gaga tasarımına sahip olmasıyla öne çıkar. 2 litreye yakın su haznesiyle geniş ailelerde, kalabalık misafir gruplarında rahat kullanım sağlar. Çay demlendikten sonra, çay keyfinin uzun süre devam edebilmesi için otomatik olarak sıcak tutma sistemi devreye girer. Ayrıca Bisfenol A içermeyen materyallerden üretilen Homend çaycı, sağlık açısından son derece güvenilir olmasıyla dikkat çeker.

Fakir çaycı, paslanmaz çelik gövdeye sahip olduğu için uzun kullanım ömrüyle dikkat çeker. Aşırı ısınmaya karşı otomatik kapanma sistemiyle güvenli bir kullanım olanağı tanır. Kablo saklama haznesiyle mutfaklarınızda oluşabilecek kalabalık kablo görüntüsünü engelleyerek estetik dokunuş yapar. Çay filtresinin de paslanmaz çelikten üretilmiş olması, bulaşık makinesinde yıkama olanağı vererek kolayca temizlenmesini sağlar.

Çay makinesi fiyatları da tüm bu teknik ve tasarımsal özelliklere göre her bütçeye hitap edebilecek şekilde belirlenir. Teknosa'nın geniş ürün yelpazesine sahip çay makinesi kataloğundan bütçeniz için en uygun modele karar vererek çay vakitlerinin keyfini sürebilirsiniz.

Çay Makineleri Fazla Elektrik Harcar Mı?

Çay makinelerinin üretimindeki temel amaçlardan biri enerji tasarrufudur. Geleneksel yöntemlerde çay demlendikten sonra tüketilene dek ocağın altı kısık ateşte açık bırakılır. Elektrikli çaycı uzun süreler bu enerjinin tüketilmesini önler. Çalışma prensibi olarak gereksiz enerji tüketiminin önüne geçmeye çalışan çay makineleri saatte ortalama 1,60 kilowatt elektrik tüketir.

Çay Makinelerinin Ömrü Uzun Mudur?

Çay makinelerinin ömrü üretildikleri malzemeye, kullanım şekline göre değişiklik gösterebilir. Kaliteli malzemeyle üretilmiş çay makinesine sahip olmak daha uzun ömürlü kullanım olanağına sahip olmak demektir. Çay makinesinin temizliğini ve bakımını, kullanım kılavuzunda belirtildiği şekilde düzenli olarak yapmak çay makinesinin ömrünü uzatacaktır. Bu nedenle çay makinesinin doğru kullanımı ve bakımlarının doğru yapılması adına kullanım kılavuzunu detaylıca okumak büyük öneme sahiptir. Çay makinesinde kullanılan suyun kalitesi de, makinenin ömrü açısından son derece önemlidir. Kullanılan suyun kireçli olması, makinede tortu oluşumuna sebep olacaktır. Bu da makinenin temizliğini zorlaştırarak ömrünü kısaltacaktır. Tüm bu faktörler dikkate alınarak kullanılan çay makinesinin ömrü de uzun olacaktır.

Destek Alın
Yardıma ihtiyacınız var mı? Teknosa ekibi olarak size yardımcı olmak için buradayız.
%100 Müşteri Memnuniyeti
%100 Müşteri Memnuniyeti
Satıcısı Teknosa olan ürününüzü “kullanmış olsanız dahi” 30 gün içerisinde değiştirebilirsiniz.
Hızlı Teslimat
Hızlı Teslimat
İstanbul için Aynı Gün Teslimat, İstanbul dahil 23 il için Ertesi Gün Teslimat Teknosa'da
Ücretsiz Kargo
Ücretsiz Kargo
1.500 TL üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo fırsatından yararlanabilirsiniz.
Kolay İade
Kolay İade
Ürünlerinizi teslim aldığınız veya siparişi verdiğiniz tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilirsiniz.
Kredi / Banka Kartı ile Ödeme
Teknosa’dan vereceğiniz siparişlerde kredi kartı ya da banka kartınızı kullanarak peşin veya 6 aya varan taksitli alışveriş yapabilirsiniz.
6'ya Varan
6'ya Varan
3'e Varan
3'e Varan
3'e Varan
3'e Varan
3'e Varan
2'ye Varan
Alışveriş Kredisi İle Ödeme
Teknosa.com’da 750 - 100.000 TL arası siparişlerinizde ING, 500 - 100.000 TL arası siparişlerinizde Akbank Direkt Öde ve Yapıkredi kullanarak 36 aya varan vade seçenekleriyle alışveriş kredisinden yararlanabilirsiniz.
Mağaza ve Online Alışveriş Kredisi
Mağaza ve Online Alışveriş Kredisi
Online Alışveriş Kredisi