Spor Fitness Fiyatları ve Modelleri

1025 Sonuç
Sıralama
Filtreler
 • Ultima SL-5000 Otomatik Eğimli Masaj Motorlu Koşu Bandı

  Ultima SL-5000 Otomatik Eğimli Masaj Motorlu Koşu Bandı

  25.990 TL
 • Runtech Mini Run Katlanabilir Gri Koşu Bandı

  Runtech Mini Run Katlanabilir Gri Koşu Bandı

  17.499 TL
 • Runtech Mini Run Katlanabilir Kırmızı Koşu Bandı

  Runtech Mini Run Katlanabilir Kırmızı Koşu Bandı

  18.499 TL
 • Hattrick Perfect-Pro Smart Yeni Nesil Koşu Bandı

  Hattrick Perfect-Pro Smart Yeni Nesil Koşu Bandı

  23.990 TL
 • Hattrick Orio Eliptik Kondisyon Bisikleti

  Hattrick Orio Eliptik Kondisyon Bisikleti

  21.990 TL
 • Yeni
  Dynamic T800 Koşu Bandı

  Dynamic T800 Koşu Bandı

  5.990 TL
 • Hattrick Magno Dikey Kondisyon Bisikleti

  Hattrick Magno Dikey Kondisyon Bisikleti

  19.990 TL
 • Leifheit 57MTR014992 Harmonic 1 L Mavi Termos

  Leifheit 57MTR014992 Harmonic 1 L Mavi Termos

  551,65 TL
 • Sportface SF-400 4 MM Mavi Pilates ve Aktivite Yoga Matı

  Sportface SF-400 4 MM Mavi Pilates ve Aktivite Yoga Matı

  345,99 TL
 • Çok Satanlar
  Sportface SF-3800 Kırmızı Sayaçlı Atlama İpi

  Sportface SF-3800 Kırmızı Sayaçlı Atlama İpi

  139,99 TL
 • Sportface SF-400 4 MM Pembe Pilates ve Aktivite Yoga Matı

  Sportface SF-400 4 MM Pembe Pilates ve Aktivite Yoga Matı

  345,99 TL
 • Hattrick Torso Yatay Kondisyon Bisikleti

  Hattrick Torso Yatay Kondisyon Bisikleti

  23.990 TL
 • Leifheit 57MTR014764 0.35 L Turkuaz Termos

  Leifheit 57MTR014764 0.35 L Turkuaz Termos

  594,15 TL
 • Petarya Lavanta - Karabuğday Dolgulu Lacivert Göz Yastığı

  Petarya Lavanta - Karabuğday Dolgulu Lacivert Göz Yastığı

  249 TL
 • Petarya Zafu Yeşil Karabuğday Kabuğu Dolgulu Meditasyon Minderi

  Petarya Zafu Yeşil Karabuğday Kabuğu Dolgulu Meditasyon Minderi

  649 TL
 • Petarya Lavanta - Karabuğday Dolgulu Amazon Göz Yastığı

  Petarya Lavanta - Karabuğday Dolgulu Amazon Göz Yastığı

  249 TL
 • Petarya Lavanta - Karabuğday Dolgulu Yeşil Göz Yastığı

  Petarya Lavanta - Karabuğday Dolgulu Yeşil Göz Yastığı

  249 TL
 • Tohana H2o Bambu Kapaklı Cam Matara 600 ML - H2O75175

  Tohana H2o Bambu Kapaklı Cam Matara 600 ML - H2O75175

  234,90 TL
 • Çok Satanlar
  Petarya Bolster Tropikal Meditasyon Minderi

  Petarya Bolster Tropikal Meditasyon Minderi

  749 TL
 • Petarya Lavanta - Karabuğday Dolgulu Mavi Göz Yastığı

  Petarya Lavanta - Karabuğday Dolgulu Mavi Göz Yastığı

  249 TL
1025 üründen  ürün görüntülediniz

Spor yapmak, fiziksel aktiviteleri artırmak ve egzersizleri daha verimli hale getirmek için spor aletlerine ihtiyaç duyulur. Sağlıklı bir yaşam sürdürmek ve vücut kondisyonunu korumak için bu aletler oldukça önemlidir. Spor salonu, ev veya açık havaya uygun birçok farklı çeşidi bulunan spor ekipmanları doğru tekniklerde kullanıldığında sporcuların sakatlanma riskini en aza indirirken performanslarını da korur. Bu nedenle de spor aletlerinin kullanımını spora başlamadan önce öğrenmek gerekir.

Sadece sporcuların değil her yaştan ve seviyeden insanın sağlıklı bir yaşam sürmesi için gerekli olan spor aletleri, teknoloji ile hızla gelişim gösterir. Akıllı spor aletleri ve yardımcı ekipmanlar ile egzersizlerinizi izleyebilir, verileri gözlemleyebilirsiniz. Düzenli spor yaparak fiziksel ve zihinsel sağlığınızı desteklemek, aktif ve sağlıklı bir yaşam sürmek istiyorsanız siz de her branşa uygun ekipmanlar arasından birini seçerek spor hayatına başlayabilirsiniz.

Spor Aletleri Modelleri

Spor aletleri genellikle belirli kas grubunu hedef alarak çalışır. Kardiyo aletleri, ağırlık kaldırma ekipmanları, esneme aletleri ve vücut ağırlığını dengeleyici yardımcı ekipmanlar gibi farklı türlerde modeller bulunur. Kardiyo aletleri kapsamında koşu bandı, eliptik bisiklet öne çıkarken ağırlık kaldırma ekipmanlarında kas gücünü artırmak ve kas kütlesini geliştirmek için halter ve dambıl setleri kullanılır. Kondisyon küreği ise omuz, göğüs, kol ve karın kaslarını güçlendirmek için tercih edilir.

Spor aletleri denilince akla birçok kategori gelir. Bunlardan biri de futbol ekipmanları olur. İster bahçenizde isterseniz de profesyonel olarak futbol oynayın bir futbol topuna ihtiyaç duyarsınız. Numarasına göre futbol topu çeşitleri arasından seçim yaparak aktif spora devam edebilirsiniz. Aynı zamanda voleybol için de farklı top modelleri mevcuttur. Arkadaşlarınızla bir araya gelerek hem keyifli vakit geçirmek hem de egzersiz yapmak için yalnızca bir voleybol topu almanız yeterlidir.

Doğanın parçası olarak hem zihinsel hem de fiziksel rahatlamak için tercih edilen doğa sporları birçok daldadır. Bu spor dalında güvenliği sağlamak, dışarıdayken de konforlu olmak ve spordan en iyi verimi alabilmek için ise outdoor malzemeleri kullanılır. Dalış yapanlar için zıpkın ve şnorkel gibi ekipmanlara ihtiyaç duyulur. Kampçılıkta olmazsa olmazlardan biri çadırken, kaya tırmanışı yapanların yanında mutlaka karabina da bulunması gerekir.

Günlük olarak yapılabilecek egzersizlerde kullanılan spor malzemeleri genel olarak 3 kategoride toplanabilir. Sağlıklı bir yaşam için yapacağınız sporu bulunduğunuz ortama göre seçebilir ve gerekli olan malzemeleri temin edebilirsiniz. Evde, bahçede ve spor salonundaki spor ürünleri ile formunuzu koruyabilirsiniz.

Eve Alınabilecek Spor Aletleri

Günlük egzersizlerle sağlıklı yaşam biçiminden faydalanmak için ideal seçeneklerden biri de evde spor yapmaktır. Özellikle yoğun yaşam temposuna ayak uydurmakta zorlananlar veya salonlara gidemeyenler için evde spor yapmak uygun ve pratik bir çözümdür. Bunun için evde spor aletleri kullanarak gerekli güç ve yeteneklere sahip olabilirsiniz.

Dambıl fitness aletleri, temel spor için önerilen ürünler arasındadır. Farklı ağırlıklarda bulunan dambıllar; vücut geliştirme, kardiyo ve dayanıklılık çalışmaları için kullanılabilir. Kollarınızı, sırtınızı, omuzlarınızı ve bacaklarınızı dambıl setleri ile güçlendirebilir, vücut şeklinizi düzenleyebilir ve kas kütlenizi artırabilirsiniz. Barfiks demiri evde kapılara kolayca kurabileceğiniz bir spor aleti olurken el yayı gibi her istediğinizde kullanabileceğiniz ürünleri de tercih edebilirsiniz.

Pilates ve yoga ise evde yapılan sporlar arasında öne çıkar. Bunlar için egzersiz matı alarak sporunuzu planlamaya başlayabilirsiniz. Düz zeminde rahat spor deneyimi sağlayan matlar, egzersiz sırasında diz ve dirsekleri koruyacak yapıdadır. Bu sayede yerde olsanız bile spor esnasında konforunuzu koruyabilirsiniz. Pilates yapmayı tercih edenler için pilates topu da ev spor aletlerinden biri olur.

Bahçe Spor Aletleri

Temiz havadan yararlanarak açık hava egzersizi yapmak ve kendinizi spora teşvik etmek istiyorsanız bahçenizde kullanabileceğiniz spor aletlerini temin edebilirsiniz. Bunlardan bazılarını özellikle kış aylarında evde kullanabileceğiniz gibi diğer geniş alanlarınızda da tercih edebilirsiniz.

Yürüyüş bandı bahçe spor aletleri arasında yer alır. Bahçenizde koşu veya yürüyüş yaparak kondisyonunuzu artırabilirsiniz. İstediğiniz yavaşlıkta yürüyüş bandını ayarlayabileceğiniz gibi birçok cihazda eğim, çalışılan zaman ve nabız gibi kontrolleri sağlayabilirsiniz. Kardiyo ve bacak kaslarınızı güçlendirmek için ise kondisyon bisikleti kullanabilirsiniz. İster bahçenizde isterseniz de evde kullanabileceğiniz bisiklet ile günlük sporunuzu yapabilirsiniz.

Bahçe kullanımına uygun trambolin hem eğlenceli hem de sportif aktivitelerden biridir. Çeşitli genişlikte olan trambolinlerin dışındaki koruma filesi ile düşme tehlikesi yaşamadan rahatlıkla spor yapabilirsiniz. Trambolin sadece yetişkinler için değil çocuklar için de tercih edilen bir egzersiz aracıdır. Zıplama sırasında vücudun birçok kası bu spor aleti ile çalışır. Esnekliği artırmak, stresi azaltmak ise sağladığı faydalar arasındadır.

Spor Salonundaki Spor Aletleri

Spor salonları, farklı spor aletleri ve ekipmanlar sunarak çeşitli egzersizler yapmanıza olanak sağlar. Program dahilinde egzersiz yapmak için motivasyon yerlerinden biri olan spor salonlarında herkese uygun alet bulmak mümkündür.

Koşu bandı, kondisyon bisikleti, dambıl setleri ve barfiks çubuğu gibi ekipmanlar evde kullanılabilen aletlerdir. Ancak kişisel olarak bu ürünleri temin etmek istemeyenler spor salonlarında da kullanım sağlayabilir. Birçok spor salonunda var olan aletlerden biri smith makinesidir. Halter egzersizleri yaparken güvenliği sağlayan ekipman olan bu ürün, bench press ve deadlift gibi hareketleri yapmanıza olanak tanır. Legs press makinesi ise bacak kaslarını geliştirmek isteyenler için spor salonlarında bulunur. Bacak kaslarının yanı sıra özellikle sırt ve bel kasları ile kalça geliştirme için kullanılan Roman sandalye, karın kaslarında da etkilidir.

Spor Aletleri Nasıl Kullanılır?

Çeşitli alanlarda kullanılan spor aletleri, doğru kullanım ve teknik ile etkili sonuçlar verebilir. Herhangi bir sakatlanma yaşanmaması ve spordan verim alabilmek için ise her aletin kullanım kurallarına uymak gerekir. Bu konuda bir eğitmenden destek alınabilir. Evde günlük sporunu yapmak isteyenler ise kullanacağı alet hakkında detaylı bir araştırma yaparak spora başlayabilir. Herhangi bir spor aletini kullanmaya başlamadan önce ise vücudu ısıtma ve germe rutini yapmak önemlidir. Bazı spor aletlerinin kullanımına ilişkin detayları aşağıda bulabilirsiniz:

 • Bir dambıl kullanıyorsanız bu aletler ile squat, lunges ve bench press gibi hareketler yapabilirsiniz. Ancak dambıl uygulamasında doğru form ve tekniğe önem vermek gerekir. Ağırlık, kontrollü bir şekilde indirilip kaldırılmalıdır.
 • Üst vücut gelişiminde kullanılan barfiks çubuğu ile çene çekme ve kuvvetli çekme gibi hareketler yapabilirsiniz. Başlangıçta kendinizi çekmekte biraz zorlansanız da düzenli çalışarak istediğiniz hedefe ulaşabilirsiniz.
 • Egzersiz topu, denge ve vücut esnekliği için tercih edilir. Topun boyunuza ve becerinize uygun cinsinden olmasına dikkat edebilirsiniz.
 • Koşu bandında ise hızınızı kendiniz ayarlayabilir ve antrenmanlarınızı daha zorlayıcı hale getirebilirsiniz. Bunun için cihaz üzerindeki panelden eğiminizi veya hızınızı ayarlayabilirsiniz.

Her spor aletinin kullanımı ve gösterdiği etkiler farklıdır. Vücudunuzda geliştirmek istediğiniz bölgeye ya da yapmaktan zevk aldığınız spora göre uygun aletleri siz de kolayca Teknosa'da bulabilirsiniz. Kullanmaktan keyif alacağınız spor aletleri ile sağlıklı bir yaşam elde edebilirsiniz.

Destek Alın
Yardıma ihtiyacınız var mı? Teknosa ekibi olarak size yardımcı olmak için buradayız.
%100 Müşteri Memnuniyeti
%100 Müşteri Memnuniyeti
Satıcısı Teknosa olan ürününüzü “kullanmış olsanız dahi” 30 gün içerisinde değiştirebilirsiniz.
Hızlı Teslimat
Hızlı Teslimat
İstanbul için Aynı Gün Teslimat, İstanbul dahil 23 il için Ertesi Gün Teslimat Teknosa'da
Ücretsiz Kargo
Ücretsiz Kargo
1.500 TL üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo fırsatından yararlanabilirsiniz.
Kolay İade
Kolay İade
Ürünlerinizi teslim aldığınız veya siparişi verdiğiniz tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilirsiniz.
Kredi / Banka Kartı ile Ödeme
Teknosa’dan vereceğiniz siparişlerde kredi kartı ya da banka kartınızı kullanarak peşin veya 6 aya varan taksitli alışveriş yapabilirsiniz.
6'ya Varan
6'ya Varan
3'e Varan
3'e Varan
3'e Varan
3'e Varan
3'e Varan
2'ye Varan
Alışveriş Kredisi İle Ödeme
Teknosa.com’da 750 - 100.000 TL arası siparişlerinizde ING, 500 - 100.000 TL arası siparişlerinizde Akbank Direkt Öde ve Yapıkredi kullanarak 36 aya varan vade seçenekleriyle alışveriş kredisinden yararlanabilirsiniz.
Mağaza ve Online Alışveriş Kredisi
Mağaza ve Online Alışveriş Kredisi
Online Alışveriş Kredisi
Karşılaştır
Uyarı

Karşılaştırma listesine en fazla 3 ürün eklenebilir.