Gitar Fiyatları ve Modelleri

697 Sonuç
Sıralama
 • Esp Ltd MH-200 Siyah Elektro Gitar

  Esp Ltd MH-200 Siyah Elektro Gitar

  23.750 TL
 • Nux Mighty 8BT MKII Taşınabilir Elektro Gitar Amfisi

  Nux Mighty 8BT MKII Taşınabilir Elektro Gitar Amfisi

  6.950 TL
 • Behringer HA-10G 10 Watt Gitar Amplifikatörü

  Behringer HA-10G 10 Watt Gitar Amplifikatörü

  3.652 TL
 • Yamaha APX600 Thin-Line Cutaway Old Violin Sunburst Elektro Akustik Gitar

  Yamaha APX600 Thin-Line Cutaway Old Violin Sunburst Elektro Akustik Gitar

  23.754,50 TL
 • Alice ABS2 2 No Tek Klasik Gitar Teli Si Siyah Misine

  Alice ABS2 2 No Tek Klasik Gitar Teli Si Siyah Misine

  109,08 TL
 • Alice ABS3 3 No Tek Klasik Gitar Teli Sol Siyah Misine

  Alice ABS3 3 No Tek Klasik Gitar Teli Sol Siyah Misine

  109,08 TL
 • Cort C5 Deluxe BK 5 Telli Siyah Bas Gitar

  Cort C5 Deluxe BK 5 Telli Siyah Bas Gitar

  19.544,14 TL
 • Cort AD810OP Akustik Gitar Open Pore Ladin Kapak Arka ve Yanlar Maun

  Cort AD810OP Akustik Gitar Open Pore Ladin Kapak Arka ve Yanlar Maun

  6.051,63 TL
 • Valencia VC204TWR Klasik Gitar - Şeffaf Şarap Kırmızı Mat

  Valencia VC204TWR Klasik Gitar - Şeffaf Şarap Kırmızı Mat

  3.808,58 TL
 • Valencia VC104THNC 4/4 Naturel Sap Çelikli İnce Kasa Klasik Gitar

  Valencia VC104THNC 4/4 Naturel Sap Çelikli İnce Kasa Klasik Gitar

  4.033,54 TL
 • Ibanez IBZ10BV2 Bas Gitar Amfisi

  Ibanez IBZ10BV2 Bas Gitar Amfisi

  4.554 TL
 • Fender FA-125CE WN BLK Akustik Gitar

  Fender FA-125CE WN BLK Akustik Gitar

  10.524,58 TL
 • Valencia VC304CE Elektro Klasik Gitar (Kılıf ve Pena)

  Valencia VC304CE Elektro Klasik Gitar (Kılıf ve Pena)

  6.248,97 TL
 • Squier Classic Vibe 70s Strat HSS MN BLK Elektro Gitar

  Squier Classic Vibe 70s Strat HSS MN BLK Elektro Gitar

  22.200,28 TL
 • Squier Classic Vibe 50s Strat MN 2TS Elektro Gitar

  Squier Classic Vibe 50s Strat MN 2TS Elektro Gitar

  21.706,94 TL
 • Esp Ltd MH-10 KIT Elektro Gitar (Kılıf - Pena)

  Esp Ltd MH-10 KIT Elektro Gitar (Kılıf - Pena)

  11.346,81 TL
 • Laney LX10 Elektro Gitar Amfisi

  Laney LX10 Elektro Gitar Amfisi

  3.832,06 TL
 • Laney MINI-SUPERG Supergroup Elektro Gitar Amfisi

  Laney MINI-SUPERG Supergroup Elektro Gitar Amfisi

  3.037,61 TL
 • Cort C4 Deluxe CRD 4 Telli Şeker Kırmızısı Bas Gitar

  Cort C4 Deluxe CRD 4 Telli Şeker Kırmızısı Bas Gitar

  17.998,01 TL
 • Cort C4 Deluxe CBL 4 Telli Şeker Mavisi Bas Gitar

  Cort C4 Deluxe CBL 4 Telli Şeker Mavisi Bas Gitar

  17.998,01 TL
697 üründen  ürün görüntülediniz

Telli çalgılar arasında yer alan gitar, amatör ve profesyonel kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Birbirinden farklı çeşitleri ile hemen herkesin zevkine hitap ediyor. Elektronik, bas, klasik ve akustik olmak üzere farklı modelleri Teknosa'da sizleri bekliyor. Siz de yeteneğinize ve ilgi alanınıza uygun olanı seçip hemen siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Gitar Çeşitleri & Gitar Aksesuarları

Gitar çeşitleri ve aksesuar ürünleri arasında pek çok seçenek ile karşılaşmak mümkündür. Her bir gitar türünün kendine has aksesuarları bulunuyor. Klasik gitarda diğer modellere göre daha az aksesuar ürünü kullanılıyor. Bunun nedeni, klasik gitarın elektronik aksama sahip olmaması ve elle çalınmasından kaynaklanıyor. Klasik gitara genel olarak; kılıf, tuner, metronom, stand nota sehpası, tel gibi ekipmanlar eşlik ediyor. Elektro, bas ve akustik modellerinde parmak yerine penalar devreye giriyor. Ayrıca gitar askısı, kapo ve amfi; elektro, bas ve akustik gitar malzemeleri arasında yer alıyor.

Gitar Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Gitar seçiminde tel yüksekliğine dikkat etmek gerekiyor. Teller çok yüksek olduğu zaman basmakta ve akort almakta zorluk yaşanabiliyor. Alçak olduğunda ise teller perdeye sürtüyor ve cızırtı gibi problemlere neden oluyor. Bu yüzden sap kısmındaki tellerin ne çok yüksek ne de çok alçak olması gerekiyor. Net ve kaliteli ses deneyimi için sap yüksekliği orta seviyede olan gitarları tercih edebilirsiniz. Gitar seçiminde klavye kısmına da dikkat etmek gerekiyor. Gitarların klavyesinde farklı ağaç türleri kullanılabiliyor. Kalitesiz malzeme kullanılarak üretilenlerin zaman içinde nem dengesine bağlı olarak formu değişiyor. Bu durum ses kalitesini de doğrudan etkiliyor. Klavye kısmı abanoz veya gül ağacından üretilenler, daha dayanıklı oluyor. Aynı zamanda ses kalitesi ile de farkını ortaya koyuyor. Dolayısıyla seçiminizi abanoz ve gül ağacından üretilen klavyelerden yana kullanabilirsiniz. Gitar seçiminde birleşim noktalarına da dikkat etmek gerekiyor. Gitar birleşim noktalarında gözle görülür vernik çatlaklarının olmaması gerekiyor. Çünkü vernik çatlakları işçilik hatasını ve o bölgenin ayrılabileceğini gösteriyor. Tüm bu noktalara dikkat ederek en kaliteli gitar seçimini yapabilirsiniz.

Klasik Gitar

Klasik gitar, herhangi bir elektronik aksama sahip olmadan çalındığından dolayı mekanik olanlardan ayrılıyor. Kalın naylon teller kullanılarak üretildiği için sesi diğer gitarlardan farklı çıkabiliyor. Yanlış tel seçimi klasik gitarın ses dengesini etkiliyor. Kaliteli ve uygun tel seçimi yaparak gitarın ses kalitesini koruyabilirsiniz. Klasik gitarların gövde ve sap kısımlarında farklı ağaç türleri kullanılıyor. Ceviz, sedir, abanoz ve gül ağaçları kullanılarak klasik gitar modelleri tasarlanıyor. Her bir ağaç türü gitarın tınısının değişmesine sebep oluyor. Örneğin; ıhlamur ağacı, daha yumuşak tınılarda tercih edilirken ladin, gür sesleri elde etmek için kullanılıyor. Ses kalitesine göre en uygun klasik gitar fiyatları arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Akustik Gitar

Görünüş olarak klasik gitara benzese de akustik gitar modellerinde klasiklerden farklı olarak çelik teller kullanılıyor. Bunlar, elektronik aksama gerek olmadan yüksek ses çıkarabiliyor. Aynı zamanda aplikatöre bağlanan türleri de bulunuyor. Bunlar, elektro akustik gitar olarak adlandırılıyor. Daha çok blues, rock, pop gibi müzik türlerini çalmak için kullanılıyor. Rahat kullanılabilmesi nedeniyle profesyonellere olduğu kadar amatörlere de hitap ediyor. Midex, Taylor, Sx, Yamaha, Fenik, Rennes gibi markalar, geniş bir ürün çeşitliliği sunuyor. Siz de bu markalara gez gezdirerek en uygun akustik gitar tercihini yapabilirsiniz.

Elektro Gitar

Elektro gitarların ses seviyesi amplifikatör yardımıyla ayarlanabiliyor. Amfi, elektro gitarın daha yüksek veya alçak sese kavuşmasını sağlıyor. Elektro gitar, gövdesinde bulunan manyetiğin ses titreşimini elektrik akımına çevirmesi ile çalışıyor. Genellikle rock, indie, metal gibi farklı müzik türlerinin çalınmasında kullanılıyor. Elektro bas, akustik, elektro ve normal elektro olmak üzere farklı türleri bulunuyor. Bunlar kalitesine ve donanımına göre çeşitli markalar tarafından üretiliyor. Elektro gitar markaları arasında Dr.Parts, SX, Yamaha, Epiphone, Midex, Schecter, Renens, Fenix gibi firmalar yer alıyor. Siz de bunlar arasından ihtiyacınıza uygun tercihi yapabilirsiniz.

Bas Gitar

Elektro gitardan farklı olarak bas gitar, kalın tel yapısına sahip olduğu için tok sesleri çıkarmak için kullanılıyor. Aynı zamanda ses yükselteçleri sayesinde küçük frekanstaki tanıları daha iyi bir şekilde veriyor. Bas gitar ile daha çok rock, metal, caz, blues, punk gibi müzik türleri çalınıyor. SX, Schecter, Midex, Yamaha gibi markalara göz atabilirsiniz.

Gitar Amfisi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gitar amfisini kullanacağınız alana uygun seçmelisiniz. Mekanik aksama sahip enstrümanlarda kullanılan amfilerin kendine ait watt değeri bulunuyor. Bu değer, amfinin daha yüksek veya alçak ses çıkmasını sağlıyor. Ev, ofis gibi kapalı ortamlarda çevreyi rahatsız etmemek için düşük watt değerine sahip elektro gitar amfi seçilebilir. Watt değeri çok alçak veya kalitesiz ise kulaklıklı amfi modellerinden destek alınabilir. Sokakta ya da konser alanında sesin daha uzak noktaya ulaşması için yüksek watt değerine sahip olan gitar amfisi seçmeniz gerekiyor.

Gitar Fiyatları

Gitar fiyatlarının her biri özelliklerine ve çeşidine göre farklılık gösteriyor. Klasik, elektro, akustik ve bas olmak üzere her bir çeşidi, kalitesine göre fiyatlandırılıyor. Elektro gitar fiyatları, amfinin gücü ve kalitesi oranında farklılaşıyor. Aynı şekilde bass gitar fiyatları da amfinin watt gücüne ve gitarın kalitesine göre değişiyor. Yüksek ses seviyesine sahip olan amfiler ile düşük olanlar arasında fark oluyor. Klasik ve akustik gitar fiyatları marka kalitesine ve kullanılan malzemeye göre değişiyor. Avantajlı gitar fiyatları ile ihtiyaca uygun çözümler sunan Teknosa'dan tercihinizi yapıp enstrüman sahibi olabilirsiniz.

Destek Alın
Yardıma ihtiyacınız var mı? Teknosa ekibi olarak size yardımcı olmak için buradayız.
%100 Müşteri Memnuniyeti
%100 Müşteri Memnuniyeti
Satıcısı Teknosa olan ürününüzü “kullanmış olsanız dahi” 30 gün içerisinde değiştirebilirsiniz.
Hızlı Teslimat
Hızlı Teslimat
İstanbul için Aynı Gün Teslimat, İstanbul dahil 23 il için Ertesi Gün Teslimat Teknosa'da
Ücretsiz Kargo
Ücretsiz Kargo
1.500 TL üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo fırsatından yararlanabilirsiniz.
Kolay İade
Kolay İade
Ürünlerinizi teslim aldığınız veya siparişi verdiğiniz tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilirsiniz.
Kredi / Banka Kartı ile Ödeme
Teknosa’dan vereceğiniz siparişlerde kredi kartı ya da banka kartınızı kullanarak peşin veya 6 aya varan taksitli alışveriş yapabilirsiniz.
12'ye Varan
12'ye Varan
3'e Varan
3'e Varan
3'e Varan
3'e Varan
3'e Varan
2'ye Varan
Alışveriş Kredisi İle Ödeme
Teknosa.com’da 750 - 100.000 TL arası siparişlerinizde ING, 500 - 100.000 TL arası siparişlerinizde Akbank Direkt Öde ve Yapıkredi kullanarak 36 aya varan vade seçenekleriyle alışveriş kredisinden yararlanabilirsiniz.
Mağaza ve Online Alışveriş Kredisi
Mağaza ve Online Alışveriş Kredisi
Online Alışveriş Kredisi
Karşılaştır
Uyarı

Karşılaştırma listesine en fazla 3 ürün eklenebilir.