Servis ve Onarım İhtiyaçlarınızda
Tekno Hizmet Yanınızda!

Tek Tıkla Kirala: Bilgisayar, Telefon ve Elektronik Tüm Cihazlar

Kiralabunu

Neden Elektronik Cihaz Kiralamalıyım?

Kiralayarak istediğiniz ürünü satın alma maliyetine katlanmadan istediğiniz kadar kullanabilirsiniz. Kiralabunu’da toplam kira ücreti kart limitini doldurmaz, her ay sadece aylık kira ücreti ödenir, kart limitiniz size kalır.

Kiralanan tüm ürünler sigortalıdır ve Kiralabunu tüm ürünler için hasar onarım garantisi sunar. Hasar durumlarında onarım süreçlerini Kiralabunu yürütür, onarım masraflarının %70’ini Kiralabunu karşılar.

Aylık kira ücretlerine kargo ve sigorta tüm masraflar dahildir. Ön ödeme ve ek masraf yoktur. Kira süresi içinde kullanılan ürün başka bir ürünle kolaylıkla değiştirilebilir. Kiralama süresi içinde kullanılan ürün satın alınabilir.

Nasıl Kiralama Yaparım?

guide step 1
Ürün Detay Sayfasına Git
Kiralamak istediğin
ürün sayfasına git.
guide step 2
Kirala butonuna tıkla
kiralamak istediğin ürünün sayfasındaki
kirala butonuna tıkla.
guide step 3
Kiralama seçeneklerini tamamla
Kiralama adımları için “kiralabunu”ya
yönlendirileceksin. Burada seçenekleri
tamamlayarak “Kirala”ya tıkla.

Kiralamaya Şimdi Başla

Elektronik Eşya Kiralama Hakkında Merak Edilenler

Kiralabunu, istediğin ürünü aylık kira bedeli karşılığında, ihtiyacın olan kira süresi için kiralayabildiğin bir abonelik sistemidir. Satın alarak yüksek maliyetlere katlanmak yerine kiralayarak finansman özgürlüğü ve esnekliği kazanmana yardımcı olur.

"Ürün sayfasındaki "Kirala" butonuna tıklayarak kiralama yapabilirsin ("Kirala" butonu görülmeyen ürünler henüz kiralanabilir değildir)

Sistem basitçe şöyle işliyor:

1. 3-6-12 bazı ürünler için de 1 ve 18 aylık kiralama seçenekleri vardır. Kiralamak istediğin ürünü ve kira süreni seçerek başlarsın.

2. Sepetine attıktan sonra Kiralabunu hesabını oluşturman gerekiyor. Kimlik bilgilerin üyelik adımında otomatik kimlik teyit sistemi ile kontrol edilerek onaylanır.

3 Üyeliğini oluşturduktan sonra ödeme adımına yönlendirileceksin. Bu aşamada yalnızca 1 aylık kira bedeli tahsil edilir.

4. Ödemeni gerçekleştirdikten sonra telefonuna findeks onay SMS’i gelecek. Bu SMS’e onay verdiğin durumda kiralama talebin 24 saat içinde incelenir.

5. Siparişin onaylandığı durumda ürün tedarik ve teslimat süresi başlar; ve 5 iş günü içerisinde ürünün tarafına ulaştırılır. Kira süren ürünü teslim aldığın tarihte başlar. Onaylanamayan kiralama taleplerinde %100 ücret iadesi aynı gün içinde gerçekleştirilir, bankana bağlı olarak 3-5 iş günü içerisinde iaden kartına yansır.

6. Kiralama süren içinde ilk 3 ay kullandığın ürünü satın alabilirsin.

7. Kiralama süresi bittikten sonra kira süreni uzatabilir, ürünü yenisiyle değiştirebilir ya da ürünü iade edip kira sözleşmeni sonlandırabilirsin.

Kiralama yapmanın birçok avantajı var. Bazıları,

İstediğin ürünü Kiralabunu ile satın alma maliyetine katlanmadan istediğin kadar kullanabilirsin.

Kredi kartı limitini doldurmak yok. Kiralabunu ile her ay sadece aylık kira ücretini ödersin, kart limitin sana kalır.

Kiralabunu’da tüm ürünler sigortalı ve hasar onarım garantisine Hasarı, zararı dert etmeden keyifle ürününü kullanırsın.

Hasar durumlarında onarım süreçlerinin hepsini Kiralabunu üstlenir, onarım masraflarının %70’ini Kiralabunu karşılar.

Ön ödeme, gizli ücret, ek masraf yoktur. Esneklik ve kolaylık vardır. Kira ücretin neyse her ay onu ödersin.

Kargo ücretsizdir.

Kira süren içinde kullandığın ürünü istediğin zaman ve istediğin kadar aynı kategoriden başka bir ürünle değiştirebilirmek için başvurabilirsin. Ödeme performansın, kullanım alışkanlıkların ve findeks skorun bir üst pakete geçmek için belirleyici olacaktır. (Yeni ürün taleplerinde yeni findeks sorgusu yapılabilir.)

Kullandığın ürünü test ettin ve sevdin, satın almak istersen kira sürenin başlangıç tarihinden itibaren 3 ay içinde 18 aylık kira ücretini ödeyerek satın alabilirsin.

Üye olurken paylaşılan kimlik bilgileri doğru ya da geçerli değilse

Kimlik bilgileri ödeme yapılan banka kartı ya da kredi kartında yazan isimle uyumlu değilse

Findeks rapor SMS’ine 72 saat boyunca onay verilmediyse

Findeks skoru ve diğer kriterler kiralamak istenen ürün için yeterli değilse

Kira talepleri bu gibi sebeplerle onaylanmamış olabilir. Bu süreçlerin hepsinde Kiralabunu Müşteri Hizmetleri ekibi sizinle e-posta ya da telefon yoluyla iletişime geçerek bilgilendirme yapar ve eksik bilgilerin tamamlanabilmesi için yardımcı olur.

Kiralama talebinin onaylanmadığı durumlarda e- posta ile bilgilendirilir ve 24 saat içinde %100 ücret iadesi gerçekleştirilir. İade işlemleri bankana bağlı olarak 5-10 iş günü içinde hesabına yansıyacaktır.

Hayır! Kiralabunu’da ön ödeme yapmana gerek yok. Ayrıca toplam kira ücreti kredi kartından bloke edilmez. Sen yalnızca aylık kira bedelini ödersin.

Ürünü teslim alırken kargo görevlisinin önünde kutuyu açıp içeriğini kontrol etmelisin. Eğer teslim aldığın ürün gönderim sırasında hasar görmüşse tutanak tutulması gerekiyor. Bu gibi durumlarda tutanak örneğini Kiralabunu müşteri hizmetleri ekibine bildirmelisin.

Çok kolay. Kira süren bittiğinde ürünü ilk teslim aldığın durumda tüm aksesuar ve kutusuyla birlikte geri yollamalısın. Ürün Kiralabunu'ya ulaştığında gerekli kontrolleri sağlanır ve kira sözleşmen sonlandırılır. Tüm bu süreçlerde Kiralabunu Müşteri Hizmetleri ekibi sizinle iletişimde oluyor.

Kiraladığın ürünü kira süresi bitmeden en az bir gün önce kargoya vermiş olmalısın. Kargoya zamanında verilmeyen ürünler için kira bedeli tahsil edilebilir.

Tabi ki! Kiralabunu 1, 3, 6, 12 ve bazı ürünlerde 18 aylık kiralama seçenekleri sunar. Dilediğin zaman kira süresini uzatabilir* ve ödediğin aylık kira ücretini azaltabilirsin. (*Maksimum 18 veya 24 aya uzatılabilmektedir.)

Hasardır olur, sen bunları dert etme ve rahatça ürününü kullan diye Kiralabunu’da tüm ürünler sigortalıdır ve %70 hasar onarım garantisi var. Kullanıcı kaynaklı hasarlarda yetkili servisler tarafından gerçekleştirilen hasar onarım ve yedek parça bedelinin %70’ini Kiralabunu, %30’unu müşteri ödemektedir. Teknik donanım kaynaklı arızalar garanti kapsamındadır.

Kiraladığın ürünün arıza ya da hasar durumunda KiralabunuMüşteri Hizmetleri ekibine bilgi vermen yeterli. Bu gibi durumlarda hemen hasar onarım talebi açılıyor ve ürün kargo ile ilgili servis noktasına yönlendiriliyor. Servis noktasında hızlıca onarım yapılıyor ve ürün çalışır durumda sana geri gönderiliyor.

Ürün arızalarında bir ücret almıyoruz. Ürün hasarlarında, tamir bedelinin %70’ini Kiralabunu karşılıyor. Geri kalan tutar kartınızdan tahsil ediliyor. Oluşan hasarların kazayla olmuş olması önemli. Cihazlara kasten verilen hasarlar maalesef kapsam dışında.

destek@kiralabunu.com e-posta adresi ya da Teknosa müşteri hizmetleri 0850 222 5599 telefon numarasından bize ulaşabilirsiniz.

Kiralabunu’da bulunan tüm ürünler yeni veya yeni durumdadır. Tüm ürünler tekrar kiralanmadan önce detaylı bir kalite kontrol ve yenileme işleminden geçer. Böylece kiralanan her ürün harika durumda olur. Eğer cihaz beklediğin gibi çıkmazsa bize yazman yeterli, müşteri hizmetlerimiz yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır.

Kesinlikle evet! Kullanıcılarımızdan ürünleri teslim aldıkları gibi iade etmelerini bekliyoruz. Böylece bütün kullanıcılarımız seninki kadar keyifli bir deneyime sahip olsun.

Evet, iade işlemini onaylayabilmemiz için her türlü belge, bilgi ve kullanıcı hesaplarının kaldırılması, cihazın fabrika ayarlarına geri getirilmesi gerekiyor. Kullanıcı verilerin korunması için de bu hususu çok önemsiyoruz.

Normal kullanımdan doğan çizilme gibi eskimeleri dert etmenizi istemiyoruz. Telefon bize iade edildikten sonra biz bunları tamir ediyoruz. Daha büyük hasarlar için ise hasar onarım politikası doğrultusunda onarım masrafının %70’ini Kiralabunu karşılıyor.

Müşteri hizmetlerimiz deneyimini iyileştirmek için var! Bu gibi durumlarda kullanıcı tarafından tespit edilen hasarların ürün teslim alındıktan beş (5) gün içerisinde Kiralabunu'ya bildirilmesi gerekiyor.

Ne yazık ki kapıda ödeme seçeneği bulunmuyor. Yalnızca kredi kartı ve banka kartı ile ödeme yapılabilir.

Artık evet! Kiraladığın ürünü operasyonel kiralama kapsamında ilk 3 ay içerisinde 18 aylık kira ücretini ödeyerek satın alabilirsin. Satın alınan ürünlerde 3 taksit imkanı sunuluyor. Elektronik ürünlerdeki kanuni düzenlemelerden dolayı 3 taksitten daha fazlası yapılamıyor.