Yaylı Çalgılar Fiyatları ve Modelleri

97 Sonuç
Sıralama
Filtreler
 • Brahner BRV101F-3K 3/4 Keman

  Brahner BRV101F-3K 3/4 Keman

  2.300 TL
 • Carlovy VLA6 4/4 Keman

  Carlovy VLA6 4/4 Keman

  9.250 TL
 • Rösler VLA-9 4/4 Keman Set (Yastık ve Tel)

  Rösler VLA-9 4/4 Keman Set (Yastık ve Tel)

  3.750 TL
 • Rösler VLA-8 Keman (4/4)

  Rösler VLA-8 Keman (4/4)

  4.111,16 TL
 • Carlovy VLA9 4/4 Keman

  Carlovy VLA9 4/4 Keman

  6.480,24 TL
 • Rösler VLA-9 3/4 Keman Set (Yastık ve Tel Hediyeli)

  Rösler VLA-9 3/4 Keman Set (Yastık ve Tel Hediyeli)

  4.045,38 TL
 • Brahner BRV-103FG 4/4 Keman

  Brahner BRV-103FG 4/4 Keman

  3.250 TL
 • Yamaha Ysv104bro Silent Keman (kahverengi)

  Yamaha Ysv104bro Silent Keman (kahverengi)

  76.082,37 TL
 • Midex HGA44BK-TYS Full Siyah Set Keman 4/4 (Yastık Tuner Susturucu Yedek Tel Reçine Çanta Yay)

  Midex HGA44BK-TYS Full Siyah Set Keman 4/4 (Yastık Tuner Susturucu Yedek Tel Reçine Çanta Yay)

  1.990 TL
 • Rösler RS3A Keman (1/4)

  Rösler RS3A Keman (1/4)

  6.204,78 TL
 • Mavis MVB21 Keman Yayı (4/4)

  Mavis MVB21 Keman Yayı (4/4)

  536,25 TL
 • Stentor 1505/L Student II Viyola (12 Inc)

  Stentor 1505/L Student II Viyola (12 Inc)

  19.943,50 TL
 • Brahner BRV-117 4/4 Keman

  Brahner BRV-117 4/4 Keman

  8.400 TL
 • Mavis MV1410 Keman (4/4)

  Mavis MV1410 Keman (4/4)

  2.265,78 TL
 • D'Addario KACR6 Artcraft Light Reçine

  D'Addario KACR6 Artcraft Light Reçine

  258,56 TL
 • Carlovy VLA8 4/4 Keman (Keman Yastığı)

  Carlovy VLA8 4/4 Keman (Keman Yastığı)

  7.100 TL
 • D'Addario KA410LM Kaplan Amo Viyola Set

  D'Addario KA410LM Kaplan Amo Viyola Set

  2.607,11 TL
 • Carlovy VLA9 3/4 Keman

  Carlovy VLA9 3/4 Keman

  6.480,24 TL
 • Brahner BRV-140Q 4/4 Keman

  Brahner BRV-140Q 4/4 Keman

  12.100 TL
 • Pirastro 900900 Obligato Reçine

  Pirastro 900900 Obligato Reçine

  493,91 TL
97 üründen  ürün görüntülediniz

Yaylı Çalgılar

Yayın tel üzerinde kaydırılarak titreşim yoluyla ses oluşturmasını sağlayan yaylı çalgılar, müzik dünyasının en ön planda olan, en duygulu ve en hissiyatlı notalarını yaratan çalgılardır. Eğer siz de keman, viyola ya da çello gibi bir yaylı çalgı çalıyorsanız ya da çalmaya başlamayı planlıyorsanız, doğru yerdesiniz. Burada birbirinden kaliteli ve son model yaylı çalgılara ulaşabilir, en güncel fiyatlarını inceleyerek ve en nitelikli markalar arasında gezinerek nihai tercihinizi yapabilirsiniz.

Yaylı Çalgı Modelleri & Fiyatları

Yaylı çalgılar dendiğinde akla ilk gelen enstrüman olan keman, bir orkestranın ya da solo bir müzik performansının en önemli müzik aletleri arasında yer alır. En çok tercih edilen yaylı çalgı olmasıyla birlikte viyolin ailesinin bir üyesi olarak etkileyici bir sese sahiptir. Kemanın bu etkileyici ses tonu, özellikle solo performanslarda öne çıkar. Elektro keman gibi daha modern keman modelleri de son zamanlarda hem orkestralar tarafından hem de müzisyenler tarafından rağbet gören bir keman çeşidine dönüşmüştür. Geleneksel kemanların herhangi bir elektronik bağlantısı olmazken elektro kemanların iki adet kablo noktası bulunur ve gitarda olduğu gibi amfi sistemine kolaylıkla bağlanabilir. Bir diğer popüler yaylı çalgı olan viyola, kemandan daha kalın, ancak çellodan daha ince bir sese sahiptir. Aslında tüm yaylı çalgıların ayırt edilmesinde kullanılan temel faktör de aralarındaki ses tonu inceliği ve buna bağlı olarak enstrümanların boyutlarıdır. Viyolalar, kemana oldukça benzeyen bir çalgı olmakla birlikte parmak ve yay tekniği ile farklı ses renkleri ve pozisyonları üretebilir. Öte yandan viyolonsel olarak da bilinen çellolar ise, ailenin en büyük üyesi olan kontrbastan bir perde daha ince bir ses tonu ile karşımıza çıkar. Tüm bu yaylı çalgıları ve bu yaylı çalgılar için ihtiyacını duyabileceğiniz aksesuarları bu sayfamızda görüntüleyebilirsiniz.

Keman, Viyola ya da Çello Kullanırken Bunlara Dikkat!

Keman, viyola, viyolonsel ve kontrbas gibi yaylı çalgılar, bir orkestra performansının en önemli müzik aletleri olarak karşımıza çıkar ve çalınan parçanın yıldızı niteliğinde bir performans verilmesine olanak sunar. Bir keman, viyola ya da çello çalıyorsanız, bu müzik aletlerini çalarken dikkat etmeniz gereken bazı önemli kurallar vardır. Örneğin özellikle tercihiniz olan yaylı çalgıya ilk başladığınız dönemde bolca pratik yapmanız ve pek çok farklı parçayı müzik aletiniz üzerinde denemeniz gerekir. Bu zorlu ve yoğun çalışma sürecinde keman yastığı ya da viyola yastığı kullanarak omuzlarınızın, boynunuzun ve çenenizin zarar görmesini ve hasar almasını engelleyebilirsiniz. Omuz üstüne konan bu aksesuarlar, pratik sürecinizi kolaylaştıracak ürünler arasında yer alır. Keman ya da viyola çalmak, benzer bir fiziksel duruş ve hareketler gerektirir. Kemanı çalarken yastığını omuz üstüne koymalı, kemanı ise çene ve omuz arasına yerleştirmelisiniz. Kemanı elinize doğru yerleştirerek baş parmak ile onu desteklemeli ve sabitlemelisiniz. Müzik uzmanları, parmakları uzun olan kişilerin keman çalma konusunda doğal olarak daha yetenekli olduğunu öne sürse de, başarılı bir keman virtüözü olabilmek için mutlaka ki uzun parmaklara sahip olma gibi bir zorunluluk da yoktur. Diğer yaylı çalgılardan farklı olarak çello ve kontrbas, ebatlarından ötürü bacak arasına alınarak ve oturularak çalınan müzik aletleridir. Siz de bu temel bilgiler eşliğinde yeni bir hobi edinmek isterseniz, kategorimizdeki keman, viyola ve çello modellerini inceleyebilir ve hemen bir tanesi satın alabilirsiniz.

Yaylı Çalgı Bakımı Nasıl Yapılır?

Halihazırda bir yaylı çalgınız varsa ve onun düzenli olarak bakımlarının nasıl yapıldığını merak ediyorsanız, her bir yaylı çalgının kendine has bir bakım tekniğinin olduğunu söyleyerek işe başlayabiliriz. Yaylı çalgı sahibi olduktan sonra bakımını doğru bir biçimde ve zamanında yapmanız, satın almış olduğunuz müzik aletinin size daha uzun yıllar güvenle ve sorunsuz bir biçimde hizmet etmesini sağlayacaktır. Ağaçtan yapılan masif aletler oldukları için yaylı çalgıların ne aşırı nemli ne de aşırı kuru ortamlarda muhafaza edilmesi gerekir. 18-20 derecelik sıcaklıkların ortalama olduğu alanlarda saklanabilir, bu alanların nem oranının ise yüzde 60'ı geçmemesi tavsiye edilir. Keman reçinesi, keman bakımında oldukça önemli bir aksesuardır. Kemandan daha sağlıklı ve düzgün bir ses alınmasına yardımcı olur. Yaylı çalgınızı uzun süreler kullanmayacağınız zamanlarda pamuklu bir beze sararak korumanız, yer kullanım sonrası oluşabilecek parmak izlerini ya da ter lekelerini ise kimyasal içermeyen temizleyiciler ile temizlemeniz önerilir. Bu ve bunun gibi ufak püf noktalara dikkat ettiğiniz sürece siz de yaylı çalgınızı gönül rahatlığıyla uzun yıllar kullanabilirsiniz. Keman fiyatları, viyola fiyatları ve çello fiyatları başta olmak üzere tüm yaylı çalgı fiyatlarını buradan inceleyebilir ve bütçeniz ile örtüşen bir üründe karar kılarak onu hemen temin edebilirsiniz. Daha fazla müzik aleti ve çalgı için Müzik Enstrüman & Ekipman kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Destek Alın
Yardıma ihtiyacınız var mı? Teknosa ekibi olarak size yardımcı olmak için buradayız.
%100 Müşteri Memnuniyeti
%100 Müşteri Memnuniyeti
Satıcısı Teknosa olan ürününüzü “kullanmış olsanız dahi” 30 gün içerisinde değiştirebilirsiniz.
Hızlı Teslimat
Hızlı Teslimat
İstanbul için Aynı Gün Teslimat, İstanbul dahil 23 il için Ertesi Gün Teslimat Teknosa'da
Ücretsiz Kargo
Ücretsiz Kargo
1.500 TL üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo fırsatından yararlanabilirsiniz.
Kolay İade
Kolay İade
Ürünlerinizi teslim aldığınız veya siparişi verdiğiniz tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilirsiniz.
Kredi / Banka Kartı ile Ödeme
Teknosa’dan vereceğiniz siparişlerde kredi kartı ya da banka kartınızı kullanarak peşin veya 6 aya varan taksitli alışveriş yapabilirsiniz.
12'ye Varan
12'ye Varan
3'e Varan
3'e Varan
3'e Varan
3'e Varan
3'e Varan
2'ye Varan
Alışveriş Kredisi İle Ödeme
Teknosa.com’da 750 - 100.000 TL arası siparişlerinizde ING, 500 - 100.000 TL arası siparişlerinizde Akbank Direkt Öde ve Yapıkredi kullanarak 36 aya varan vade seçenekleriyle alışveriş kredisinden yararlanabilirsiniz.
Mağaza ve Online Alışveriş Kredisi
Mağaza ve Online Alışveriş Kredisi
Online Alışveriş Kredisi
Karşılaştır
Uyarı

Karşılaştırma listesine en fazla 3 ürün eklenebilir.