Elektrikli Süpürgeler Fiyatları ve Modelleri

Süpürgeler
FİYAT
Çalışma Süresi
Su Tankı Kapasitesi
Gürültü Seviyesi
Renk
STOK KONUMU
STOK DURUMU

Süpürgeler için 141 ürün bulundu

%8 3.899 TL 3.599 TL
%12 4.299 TL 3.799 TL
%5 2.199 TL 2.099 TL
%4 2.499 TL 2.399 TL
%8 3.599 TL 3.299 TL
%17 1.199 TL 999 TL

Elektrik süpürgesi fiyatları

Elektrikli süpürge fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişir. Satın alınacak elektrik süpürgesinin marka ve modeli fiyat üzerinde belirleyicidir. Toz torbalı süpürge modelleri ile toz torbasız süpürge modellerinin fiyatları arasında fark vardır. Aynı şekilde yerli ve yabancı üretim markaların fiyatlarında da fark vardır. Dik süpürgeler ve şarjlı süpürgeler yatay, hantal süpürgelerden daha uygun fiyatlıdır. Halı yıkama özelliğine de sahip olan elektrikli süpürgeler ise tek işlevli elektrikli süpürgelerden daha pahalıdır.

Elektrikli süpürge

Elektrik süpürgesi modelleri

Kullanıcılar en çok satılan elektrik süpürgelerini araştırır. Oysa her markanın farklı avantajları ve dezavantajları vardır. Fakir elektrik süpürgeleri daha uygun fiyatlı olmasıyla ön plana çıkmaktadır. Derinlemesine temizlik isteyen fakat enerji tasarrufu yapan bir model arayanlar için Philips elektrikli süpürge modelleri daha uygun bir seçenektir. Rowenta elektrikli süpürgeler son yıllarda sessiz seçenekleriyle ön plana çıktı. Arzum ve Arnica elektrikli süpürgeler ise daha uygun fiyatlı elektrikli süpürge arayanlar için Fakir'e alternatif. Samsung Süpürgeler ve Dyson süpürgeler, uzun ömürlü bir süpürge yatırımı yapmak isteyenler için ideal seçenekler. Toz torbalı süpürgeler, çektiği tozları toz torbası içine hapseden süpürgelerdir. Toz torbalı süpürgelerin kullanımı ve temizliği kolaydır çünkü toz torbası dolduğu zaman çıkartıp çöpe atılabilir. Bu esnada tozla hiçbir temas olmaz. Toz torbalı süpürge modellerinin dezavantajı toz torbası maliyetidir. Toz torbasız süpürgeler toz hazneli ve sulu süpürgelerdir. Toz hazneli süpürgelerde süpürgenin çektiği tozlar ve partiküller bir haznenin içinde birikir. En büyük avantajı toz torbası maliyetinin ortadan kalkmasıdır. Dezavantajı ise toz haznesinden tozlar tahliye edileceği zaman etrafa toz saçılmasıdır. Sulu süpürgelerde süpürgenin çektiği tozlar ve partiküller suya hapsolur. Bazı sulu süpürgeler halı yıkama özelliğine de sahiptir. Sulu süpürgelerin dezavantajları her süpürme sonrasında su haznesini boşaltma ve temizleme zahmetidir. Dikey elektrikli süpürgeler en pratik süpürgelerdir ama derinlemesine temizlik yapmazlar. Yüzeysel kiri ortadan kaldırırlar. Dik süpürgelerin avantajı diğer süpürgelere oranla az yer kaplaması ve kullanım kolaylığı, toza ve kire anlık müdahale etmeye imkân sağlamasıdır. Dezavantajı ise sadece gözle görülen kirleri ortadan kaldırması ve zamanla emiş gücünü kaybetmesidir. Şarjlı süpürgeler acil durumlarda büyük, hantal süpürgeleri çalıştırmamak için birebirdir. Ayrıca araç içi temizlik için büyük kolaylık sağlarlar. Pratik bir kullanım için hafif şarjlı süpürge modellerine yönelmek daha doğru olacaktır.

Hepa Filtreli Süpürge

Hepa Filtreli Elektrikli Süpürge

Hepa filtresinin sağladığı temiz hava sahası ile yaşam alanı virüs, solunabilir toz, ev tozu akarları, polen ve dumandan arınmakla kalmaz aynı zamanda toksik tozlardan ve aerosollerden de temizlenir. Hepa (High Efficiency Particulate Arresting yani Yüksek Etkinlikte Partikül Toplayıcı) filtre %85'den fazla olasılıkla 0.3 mikrona kadar havada bulunan partikülleri yakalayabilen filtrelerdir. Daha yüksek orana sahip True Hepa Filtreler ise %99.97 oranında havadaki partikülleri yakalayabilirken %99.99 oranla çalışan hepa filtrelere ise ULPA filtre denir. Hepa filtrelerin de kendi aralarında kategorileri vardır. Bunlar; HEPA 10, HEPA 11, HEPA 12, HEPA 13, HEPA 14 olarak sınıflandırılır. Filtrenin rakamsal değeri arttıkça havadaki toz ve partikülü yakalama değeri de artar.