text.skipToContent text.skipToNavigation

Oyuncu ekipmanları

Oyuncu ekipmanları, offline ve online oyun oynayan kişiler için oldukça önemlidir. Ekipman kalitesi birçok oyuncu için performansı büyük ölçüde etkilemektedir. Bu yüzden iyi bir oyun performansı ve keyifli oyunlar için gaming kulaklık, klavye, mouse gibi oyuncu ekipmanları olmazsa olmazlardandır. Siz de teknosa.com’un oyuncu ekipmanları kategorisinden ihtiyacınız olan ekipmanlara kolayca ulaşabilir, oyun keyfinize level atlatabilirsiniz.

Gaming kulaklık satın alırken dikkat edilmesi gerekenler

Oyun kulaklığı alırken bazı noktalara dikkat etmekte yarar var. Özellikle online oyun severler için sesin önemi oldukça fazladır. Bu sebeple sesi en iyi verecek ve anında iletişim sağlayacak modeller ön plana çıkar. Gaming headsetleri özel kılan, dış ortam seslerinden etkilenmeden yüksek kalitede ses çıkışı sağlamasıdır. Aynı zamanda kulaklığa bağlı olan dahili mikrofon ile oyuncular arasındaki iletişim daha kaliteli şekilde sağlanır. Mikrofonlu oyuncu kulaklığı modelleri, özellikle online oyunlarda kullanıcılara kolaylık sağlar.

Kulaklık tercihinde önemli faktörlerden biri de kulaklığın kablolu ya da kablosuz olmasıdır. Kablolu kulakların ses iletiminin, kablosuzlara göre daha iyi olduğu bilinmekle birlikte kullanıcı tercihlerine göre her ikisi de seçilebilmektedir.

Gaming kulaklık satın alırken kulaklığın ses kartı kalitesi de kullanıcılar açısından önemlidir. Ses kartı kalitesi yükseldikçe kulaklıktan alınacak ses kalitesi de aynı oranda yükselecek, bu sayede oyuncuların oyun performansı daha da artacaktır.

Teknosa oyuncu kulaklığı kategorisinde pek çok model yer alır. 7.1. oyuncu kulaklığı çeşitlerinden olan Steelseries gaming kulaklık modelleri, ışıklı yapısı ve yüksek ses kaliyesiyle dikkatleri üzerine çeker. Oyuncu kulaklık fiyatları açısından bir karşılaştırma yapıldığında ise Logitech gaming kulaklık modelleri fiyat performans olarak ön plana çıkar. Bunun yanı sıra diğer oyuncu kulaklık modelleri için teknosa.com adresi üzerinden modelleri inceleyebilir, size en uygun oyuncu kulaklıklarına kolayca sahip olabilirsiniz.

Oyuncu çantası modelleri

Oyuncu çantaları, söz konusu oyuncu bilgisayar ve ekipmanlarının taşınması olduğunda oyuncular büyük kolaylık sağlar. Oyuncu çantası, tüm oyun ekipmanlarını taşıyabilecek büyüklükte olmalıdır. Oyuncu çantaları ile oyun tutkunları, her an oyun oynamaya hazırdır. Bu çantalar, oyun partileri düzenlerken veya tatile çıkarken gerekli ekipmanları taşımak için idealdir. Gaming çantalar, pek çok çeşidi ile Teknosa mağazalarında kullanıcıya ulaşır.

Oyuncu çantası özellikleri arasında kullanıcılar kendi isteklerine göre seçim yapabilirler. Kolay taşınabilecek yapıda, şık, kullanışlı ve su geçirmez olmaları oyuncu çantaları için önemli özelliklerdendir.

Teknosa mağazalarında pek çok oyuncu çantası çeşidine ulaşmak mümkün. En çok tercih edilen gaming çanta modellerinden biri olan Logitech G Esports oyuncu sırt çantası, tüm ekipmanlarınızı yanınızda taşımanıza olanak tanır. Sırt çantası formunda olması ile geniş bir iç hacme sahiptir. Diz üstü bilgisayar, klavye, mouse, mouse pad, şarj cihazı ve kulaklık gibi temel ekipmanlar ve diğer ihtiyacınız olan malzemeleri her an yanınızda taşımanıza yardımcı olur. Geniş iç hacmi ile en sık tercih edilen Logitech oyuncu çantası modellerindendir. Sırtta taşınabilmesi sayesinde kullanıcılara rahat bir kullanım sunar. Ergonomik ve pratiktir.

Oyuncular için ekipmanları değerlidir, ekipmanları en iyi şekilde korumak oyuncu çantaları ile mümkündür. Farklı kullanım şekilleriyle kullanıcıya sunulan pek çok gaming çanta modeline Teknosa mağazaları ve teknosa.com internet sitesinden ulaşılabilirsiniz.

En çok kullanılan oyun direksiyonu modelleri hangileri?

Direksiyon setleri, oyucu ekipmanları arasında yarış oyunlarına düşkün olanların tercih ettiği ekipmanlardandır. Oyun direksiyonu, yarış ve simülasyon oyunlarını daha heyecanlı bir şekilde oynamanızı sağlar. Oyuncu direksiyonu seçerken dikkat edilecek bazı noktalar da vardır. Bunların başında gerçeklik gelir. Oyuncular, direksiyonu kullanırken gerçek bir deneyim yaşamak isterler. Bu sebeple farklı modeller arasından tam donanımlı olanlar tercih edilebilir.

En çok kullanılan oyun direksiyonu modelleri, tam donanım ve gerçeklik katan modellerdir. Direksiyon seti olarak satışa sunulan modeller içlerinde direksiyon, pedal ve vites donanımları da yer alır. Kullanıcılar özelliklerine göre tercih ettikleri modellerde, titreşim ve hassasiyete ayrıca özen gösterir. Direksiyon hassasiyet ayarları ile istenilen oranda titreşim sağlanır böylece oyuncular, gerçek bir sürüş deneyimi yaşama imkânı bulur.

Direksiyon modelleri arasında Logitech Gaming direksiyon seti, gerçek otomobil deneyimi vermesi ile ön plana çıkar. Deri kaplama malzemesi ile şık direksiyonlu, 6 vitesli ve 3 pedallı olan setin, titreşim ve hassasiyet oranı kolayca ayarlanabilir. Pek çoğu 180 derece dönebilen direksiyon setlerinin aksine 360 derece dönebilmesi de Logitech direksiyon setlerinin çokça tercih edilmesine sebep olmaktadır.

Direksiyon seti fiyatları modellerine göre farklılık gösterir. Her bir modelin ekipmanı, özellikleri ve sahip olduğu donanımlar birbirinden farklıdır. Bu da fiyatlarında değişikliğe sebep olur. Güncel direksiyon seti fiyatlarına Teknosa.com üzerinden ulaşılabilir ve anında siparişinizi vererek gerçekçi oyun keyfini yaşamaya başlayabilirsiniz.

Gaming mouse alırken nelere dikkat edilmeli?

Oyuncu mouse modelleri, diğer mouse tiplerine göre farklılık gösterir. Oyuncu ekipmanlarında bilgi akış hızı önemli olduğu için daha fazla kablolu modeller tercih edilirken, kablosuz olarak da kullanılabilen kablosuz oyuncu mouse modelleri de mevcuttur. Genellikle tasarım olarak birçok özelliği bünyesinde barındıran mouselar ışıklı ve dikkat çekici tasarımlarıyla göz doldurmaktadır.

Oyun deneyimini en iyi şekilde yaşamak için gaming mouse alırken bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Bunların başında mouse DPI seviyesi gelir. Bu değer, kullanılan mouse duyarlılığını ve hassasiyetini ölçmede kullanılan bir değerdir. DPI yüksek olduğunda mouse duyarlılığı artar ve daha iyi sonuç verir.

Gaming mouse seçerken, mouse sensörü de hız ve kullanım kolaylığı olarak önem taşır. Oyun mouse modelleri, optik ya da lazer sensöre sahiptir. Bu iki sensör tipi ışıkları ile birbirinden ayrılır. Optik sensörlü gamer mouse modellerinde led ışınlar kullanılırken; lazer mouselarda kızılötesi ışık kullanılır. Genel olarak FPS oyun türlerinde daha yüksek duyarlılık için optik mouse türleri tercih edilir. Uyumlu bir mouse pad kullanımı ile mouse duyarlılığı artar. Işıklı mouse modelleri, hem şık duruşu hem de oyun sırasındaki yarattığı ambiyans ile de kullanıcılar arasında tercih edilir.

En sık tercih edilen modellerden olan Logitech gaming mouselar, hızlandırılmış DPI seviyeleri sunar. Kablolu modellerinin yanı sıra kablosuz modelleri ile de öne çıkar. Kullanıcılar için kablosuz modeller de rahat kullanımıyla tercih edilir. Ancak kablosuz modellerde takılma, donma gibi sorunlar olabilecekken kablolu mouse türlerinde donma ihtimali en alt seviyededir. Her iki tür mouse modelinde de kullanımda en iyi seviyeye ulaşmak için oyuncu mousepadleri önemli yere sahiptir. Çeşitli renk ve desendeki gaming mouse pad modelleri ile oyun keyfini ve performansınızı katlayabilirsiniz.

Oyuncu mouselar Teknosa mağazalarında özel fırsatlar ile kullanıcıya sunulur. Farklı modeller arasından seçim yapabilme ve yerinde inceleme fırsatı vardır. Teknosa mouse modellerine Teknosa.com üzerinden de ulaşılabilir.

En çok kullanılan oyuncu klavyesi modelleri

Gaming klavye modelleri oyuncu ekipmanları arasında önemli bir yere sahiptir. Harici mekanik klavyeler hem tepki süresi hem de basma hissi olarak oyun bilgisayarı klavyelerine göre daha iyi bir performans sunmaktadırlar. En iyi oyun klavyesi içim seçim yapılırken özellikler mutlaka incelenmelidir. Oyuncu klavyeleri Teknosa mağazalarında, her kullanıcının isteğine uyabilecek tasarımlarla yer alır.

Oyuncu klavyesi ışıklı veya neon yazılı olarak kullanıcıya sunulur. Işıklı modellerde, klavye tuşları arasından kırmızı, mavi, yeşil, sarı renkli ışıklar gelir. Işıklı klavyelerin avantajı ise karanlık ortamlarda da rahatlıkla kullanım kolaylığı sunmasıdır. Tuşlar arasındaki ışıklar sayesinde tuş yerleri net olarak görünür. Bu durum, oyun sırasında doğru tuşları en kısa zamanda bulmayı sağlar. En çok kullanılan oyuncu klavyesi modellerinden bir diğeri ise neon renkte tuşları olan modellerdir. Bazı klavye modellerinde, oyunlarda en sık kullanılan W, A, S ve D tuşları farklı renkte kullanılır veya ışıklandırması farklı olur.

En çok kullanılan oyuncu klavyesi modelleri arasında Logitech mekanik klavye çeşitleri yer alır. Işıklı, neon yazılı, el koyma padi geniş olan modellerin öne çıkan özelliklerinden bir diğeri ise parmak izi maskeleyen tuş yapısıdır. Logitech klavye modellerinden Logitech G413 mekanik gaming klavye, sahip olduğu Romer-G mekanik anahtarları, standart klavyelere göre %25 daha kısadır. Romer-G mekanik anahtar, milisaniyenin dahi önemli olduğu oyunlarda, kullanıcıya hız kazandırır ve anında yanıt alınmasını sağlar. Ayrıca mekanik tuş anahtarları, standart tuş takımlarına göre daha dayanıklıdır. Oyun tutkunlarının vazgeçilmezi gamer klavye modellerine Teknosa mağazaları ve teknosa.com’dan özel fırsatlarla sahip olabilirsiniz.