Macbook Pro, yeni sürümünde iki farklı ekran boyutunu beraberinde getiriyor ve böylece yüksek performansın yanı sıra taşınabilirliğe önem verenlere de hitap etmeyi başarıyor. 13 ve 16 inçlik Macbook Pro ekran boyutu ile birlikte üst düzey estetik ve teknoloji sayesinde ihtiyaç duyabileceğiniz tüm detayları bir arada bulabilirsiniz. Tüm bu avantajlarından dolayı Apple Macbook Pro, bir laptop modelinden daima daha fazlasını bekleyenler için mükemmel bir alternatife dönüşüyor.

Yeni 13 İnç Macbook Pro ile Güçlü Performans Artık Daha Kompakt Boyutlarda

Dizüstü bilgisayar modelleri arasında hem yüksek performans değerleri hem de kompakt boyutlar sunan bir seçenek bulmak her zaman mümkün olmayabilir. Genellikle ekran boyutu küçüldükçe performans verileri de düştüğü için mobiliteyi ön planda tutanlar tam olarak beklentilerine uymayan ürünleri kullanmak zorunda kalabilir. Bu ve benzeri ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak piyasaya sürülmüş olan 13 inç Macbook Pro, güçlü ve kompakt bilgisayar arayışınıza son veriyor.

Yalnızca ekran boyutu açısından değil aynı zamanda ekran teknoloji açısından da ideal olan dizüstü bilgisayar modeli, Retina ekranı sayesinde kusursuz görüntüler oluşturuyor. Macbook Pro Touch Bar, Force Touch trackpad, alüminyum gövde ve arkadan aydınlatmalı klavye gibi özel donanımlar ise dayanıklılık ve kullanım kolaylığı algınızı bir üst boyuta taşıyor. Cihazla bütünleşik Touch ID sensörü de hızlı bir şekilde parmak izinizi algılayıp tek bir dokunuşla bilgisayarınızın kilidini açmanızı sağlıyor.

Gelişmiş Macbook Pro Özellikleri İçin Gelişmiş Bir Batarya

Macbook Pro’nun hem 13 inç hem de 16 inç versiyonunda bulunan yüksek işlemci, bellek ve depolama kapasiteleri, uzun süreli bir kullanım için yüksek pil performansı da gerektiriyor. Apple, her sürümünde pil performansını geliştirerek kullanım süresi ile ilgili sınırları zorluyor. 16 inçlik büyük ekranlı versiyonda 11 saate kadar çıkabilen Macbook Pro şarj kapasitesi, 13 inçlik versiyonda ise 20 saate kadar çıkarak Mac modelleri arasındaki en iyi pil performansını sergiliyor.

Cihazın sahip olduğu kişiselleştirilebilir güç ayarları ve klavye aydınlatmasının parlaklığını kendi kendine ayarlayabilen ortam ışığı sensörü gibi ek özellikler de pil ömrünü olumlu yönde etkilerken konforunuzu da artırıyor. Wi-Fi, Bluetooth 5.0, HD çözünürlüğe sahip FaceTime kamera, üçlü mikrofon, 13 inç için çift hoparlör, 16 inç için altı hoparlör, 3,5 mm kulaklık jakı, USB Type C şarj çıkışı, USB 3 ve 4 girişleri, ürünün diğer dikkat çeken donanımları arasında yer alıyor.

Eşsiz Yazılımı ve Donanımıyla Zirvenin Sahibi Olmayı Başaran Macbook Pro

Macbook Pro, daha ilk bakışta dizaynı ve sağlamlığı ile dikkat çekmeyi başarsa da görüntü ve malzeme kalitesinin ötesinde yazılımsal ve donanımsal açıdan da standartları aşıyor. 13 inç model, Apple M1 çip ya da Intel 4 çekirdekli işlemcinin yanı sıra 8 GB RAM ve 256 veya 512 GB SSD depolama alanı içeriyor. 6 ya da 8 çekirdekli Intel işlemci ile gelen 16 inçlik model ise 16 GB RAM ve 512 GB veya 1 TB SSD depolama alanı sunuyor.

Dünyanın en gelişmiş masaüstü yazılımı macOS ile açılan Macbook Pro modelleri, sadeleştirilmiş, kullanımı oldukça basit, yüzlerce oyunu ve programı sorunsuz şekilde çalıştıran yapılarıyla da benzersiz bir üstünlük yaratıyor. Diğer yandan 13 inçlik Macbook Pro fiyat etiketi, 16 inçlik Apple Macbook Pro fiyat etiketi ile karşılaştırıldığında daha uygun olmakla beraber dönem dönem Teknosa’nın sunduğu indirim ve kampanyalar sayesinde her iki modele de daha hesaplı ve avantajlı fiyatlar üzerinden ulaşabilirsiniz.