Turuncu Ekstra nasıl çalışır?

  • 1Sepetinizi oluşturduktan sonra ödeme adımında ING Alışverişci ile ödeme seçeneğini seçin.
  • 2Kredi başvuru bilgilerinizi tamamlayın.
  • 3Size uygun taksit seçeneğini işaretleyin.
  • 4Kredi başvuru esnasında “Turuncu Ekstralı Olmak İstiyorum” kutucuğunu işaretleyin ve formu gönderin. Kartınız daha sonra otomatik olarak adresinize gönderilecektir.

Sıkça Sorulan Sorular

Turuncu Ekstra Nedir?

Turuncu Ekstra bankamızın müşterilerine sunduğu banka kartının ismidir. Ayrıca bu kartın sunmuş olduğu programın ismidir. Ücretsizdir.

Turuncu Ekstra Kart’ın özellikleri nelerdir?

Turuncu Ekstra Kart ile hem alışveriş yapabilir hem de yurt içi ve yurt dışı tüm ATM'lerden nakit para çekebilirsiniz. Üstelik kart ücreti de ödemezsiniz. 250 TL'ye kadar tüm ödemelerinizi şifre girmeden, hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Kartınız ile temassız işlem yapabilmek için ilk işleminizi şifre ile gerçekleştirmeniz yeterli! Kart ücreti veya programa katılım ücreti yoktur!

Turuncu Ekstra’yı anladım ancak Turuncu Ekstra’lı kredi nedir ve nakit iadeyi nasıl alırım?

Teknosa mağazlarından veya Teknosa.com’da alışverişlerinizi faizli ING kredisi ile yapmanız sonrasında sahip olacağınız Turuncu Ekstra kartı ile 750 TL harcama gerçekleştirdiğinizde bir sonraki kredi taksidinizi öderken ödediğiniz normal kredi faizi kadar nakit iade kazanırsınız. Kredi vadeniz boyunca 750 TL harcama gerçekleştirirseniz, vade boyunca nakit iade kazanır ve böylece Peşin Fiyatına Taksitli Teknokredi kullanmış gibi olursunuz. Yani aslında kredi kullanmaya başladıktan itibaren her taksit döneminde 750TL harcama yaparsanız vade sonunda uygulanan kredi faizi kadar nakit iade kazanmış olursunuz.

Kredi vadem boyunca her ay 750 TL harcamazsam kredime ek faiz uygulanır mı?

Turuncu Ekstra’lı Teknokredi yalnızca müşteri faizli (kampanyasız) kredilerde geçerli olacağı için müşteri normal kredi faizinizi ödersiniz. Turuncu Ekstra kartı ile 750 TL harcama gerçekleştirmez iseniz ek bir faiz veya ceza uygulanmaz. Turuncu Ekstra kartı ile bulunduğunuz taksit döneminde 750 TL harcama gerçekleştirmez iseniz nakit iade ve diğer avantajlardan faydalanamamış olacak. Ancak müşteri kredi taksidini geciktirir ise gecikme faizi ödemek durumundadır.

Teknosa veya Teknosa.Com’dan kredi ile alışveriş yaptım peki Turuncu Ekstra Kartı’ma nasıl ulaşırım?

Turuncu Ekstra Kredi başvurusu yapıp, kredi başvuru esnasında karşısına ‘’Turuncu Ekstralı Olmak İstiyorum’’ kutucuğunu işaretleyen her müşterimize otomatik olarak kartı gönderilir.

Turuncu Ekstra’nın diğer avantajları nelerdir?

ING Banka Kartı'nızla yaptığınız ilk alışverişinizden hemen sonra, 

Turuncu ve e-Turuncu TL Hesaplarınızda %2 ek faiz kazancı 

Ayda 3'er kez diğer banka ATM'lerinden ücretsiz para çekip yatırma hakkı,

ING Mobil ve Internet Şubesi'nde ücretsiz EFT/havale hakkından yararlanabilirsiniz.

Turuncu Ekstra’lı olduğumda EFT/Havale ücret öder miyim?

Turuncu Ekstra ile ayda 750 TL'lik harcamanıza, bir sonraki ay ING Mobil ve İnternet Şubesi’nde, Turuncu TL hesaplarınızdan ve vadesiz hesaplarınızdan gerçekleştireceğiniz EFT/havale işlemlerine masraf ödemezsiniz. Ücretsiz EFT saat 09:00-16.00 arasında yapılan işlemlerde geçerlidir.

Turuncu Ekstra’lı olduğumda diğer Banka ve ATM’lerini kullandığımda masraf öder mi?

Turuncu Ekstra Kart ile ayda 750 TL'lik harcamaya, bir sonraki ay 3 defa diğer banka ATM'lerinden masrafsız para çekebilir ve yatırabilirsiniz.

750 TL harcama şartına neler dahildir?

Sahip olduğunuz herhangi bir ING Banka Kartı (ING Nakit Kart veya Turuncu Ekstra Kart) ile yapılan alışverişler, internet harcamaları, fatura ödemeleri ve vadesiz hesaptan verilen otomatik ödeme talimatları 750 TL harcamaya dahildir. 

Tüm ING vadesiz hesaplarımdan yaptığım harcamalar aylık 750 TL harcama şartına dahil midir?

ING Banka Kartı'nıza ile yapacağınız harcamalara ek olarak herhangi bir vadesiz hesaptan yapacağınız fatura ödemeleri de aylık 750 TL harcama şartına dahil olur.

Turuncu Ekstra'ya katılmanın bir ön koşulu var mı?

Turuncu Ekstra programına katılmak için vadesiz mevduat hesabınızın olması yeterlidir.

Turuncu Ekstra'ya kaydolmak için herhangi bir ücret ödemem gerekir mi?

Hayır, Turuncu Ekstra'ya katılım ücretsiz!

Turuncu Ekstra'dan istediğimde ayrılabilir miyim?

Evet, programdan dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.

Turuncu Ekstra'dan ayrıldıktan sonra tekrar kaydolabilir miyim?

Evet, tekrardan kayıt olabilirsiniz.

ING Nakit Kart ile yaptığım harcamalar 750 TL harcama şartına dahil midir?

Evet.

Hangi kartlar ile Turuncu Ekstra programına katılabilirim?

Sahip olduğunuz herhangi bir ING Banka Kartı (ING Nakit Kart veya Turuncu Ekstra Kart) ile Turuncu Ekstra programına katılabilirsiniz. ING Banka Kartı'nızla (ING Nakit Kart veya Turuncu Ekstra Kart) yaptığınız harcamalar Turuncu ve e-Turuncu TL hesaplarınıza %2 ek faiz kazanabilmek için yapmanız gereken 750 TL harcama hedefine dahildir.