Her yeni sürümüyle kompakt dizüstü bilgisayar standartlarını belirlemeyi başaran Macbook Air, bu başarısını daima beklentileri aşan tasarım ve performans değerlerinden alıyor. Yeni Apple Macbook Air da başta üstün işlemci gücü ve pil ömrü olmak üzere birbirinden farklı eşsiz özellikleriyle dikkat çekiyor. Böylece Macbook Air, malzeme kalitesinden yenilikçi teknolojilerine kadar tüm detaylarıyla keşfetmeye değer bir ürün halini alıyor.

Yeni Macbook Air İnceldikçe Daha Çok Güçleniyor

Apple’ın 1,61 cm yüksekliği ve 1,29 kg ağırlığıyla en ince ve en hafif dizüstü bilgisayar modeli olan ürün, geçmişe oranla çok daha kompakt bir yapıya sahip olmasına rağmen performans değerlerini de hayranlık uyandıracak düzeyde yükseltmeyi başarıyor. Örneğin; Apple M1 çip sayesinde 3,5 kata kadar daha hızlı CPU ve 5 kata kadar daha hızlı GPU içeren cihaz, aynı zamanda en gelişmiş Neural Engine birimi ile 9 kata kadar daha hızlı yapay öğrenme performansı sergiliyor.

İşlemci açısından sağladığı ayrıcalıkları pil ömrü konusunda da olduğu gibi sürdüren Apple Macbook Air, böylece geçmişteki sürümlerle karşılaştırıldığında 6 saat daha uzun batarya süresiyle toplamda 18 saat boyunca açık kalabiliyor. Bu da yeni sürüme en uzun pil ömrüne sahip Air modeli olma özelliğini kazandırıyor. Wi-Fi üzerinden 15 saate kadar internette gezinebilme dışında Apple TV uygulamasından 18 saate kadar film izleyebilme imkanı sunan Macbook Air şarjı ise 30 W USB-C güç adaptöründen oluşuyor.

Yüksek Konforlu Magic Keyboard ve Force Touch Trackpad

Kusursuz bir kullanıcı deneyimi için dizüstü bilgisayarların bütünleşik ekranları kadar klavye ve touchpad’leri de büyük önem taşıyor. 13,3 inç İdeal Macbook Air ekran boyutu ve yekpare alüminyum gövde gibi üst düzey ayrıntılarının yanı sıra arkadan aydınlatmalı klavye ve geniş bir kullanım alanı içeren touchpad özellikleriyle de konfor algınızı bir üst noktaya taşıyor. Ayrıca dahili parmak izi okuyucusu sayesinde Macbook Air’ın kilidini açmak için tek bir dokunuşunuz yeterli oluyor.

Macbook Air özellikleri arasında yer alan ortam ışığı sensörünü kullanarak klavye aydınlatmasını her zaman ihtiyaç duyacağınız düzeyde ayarlamayı başaran Magic Keyboard, böylece çok daha konforlu bir kullanım imkanı yaratırken çok daha az pil tüketmeyi de mümkün hale getiriyor. Hassas imleç kontrolü, kuvvet algılama gibi özelliklere sahip olan Force Touch Trackpad ise kuvvetli tıklamaya, hızlı kaydırmaya ve Multi-Touch hareketlerine olanak tanıyor.

Farklı İhtiyaçlara Yönelik Depolama ve Bellek Kapasiteleri

Bir bilgisayarın performansını doğrudan etkileyen bellek konusunda da 8 GB gibi oldukça yüksek bir değere sahip olan Macbook Air, diğer yandan 256 GB ve 512 GB SSD depolama seçenekleriyle ihtiyaç duyabileceğiniz alanı da size sunuyor. Bu sayede bir yandan FaceTime HD kamera ile görüntülü konuşmalarınızı gerçekleştirirken Bluetooth üzerinden paylaşım yapabilir ya da müzik dinlerken internette gezinebilirsiniz. Üstelik tüm bunları herhangi bir takılma, yavaşlama ya da kapanma gibi olumsuz durumlarla karşılaşmadan kolayca yapabilirsiniz.

Macbook Air fiyat bakımından depolama kapasitesine bağlı olarak iki temel alternatif içeriyor. Bu iki farklı fiyat etiketi dışında Macbook Air Teknosa kampanyaları sayesinde dikkat çekici indirimler de söz konusu olabiliyor. Altın, gümüş ve uzay grisi olmak üzere üç değişik renk seçeneğinden oluşan ürünün kutu içeriğinde dizüstü bilgisayar ile beraber yalnızca USB-C kablo ve şarj adaptörü bulunsa da Macbook Air kılıf ya da taşıma çantası gibi diğer gereksinimleriniz için de Teknosa’yı tercih edebilir, böylece aradığınız ürüne vakit kaybetmeden ulaşabilirsiniz.