text.skipToContent text.skipToNavigation

LED TV Televizyonlar

LED TV Televizyonlar
Görüntüleme Teknolojisi
STOK DURUMU
MARKALAR
FİYAT
Ekran Boyutu

LED TV Televizyonlar için 117 ürün bulundu

%7 13.999 TL 12.999 TL
%13 15.999 TL 13.999 TL
%13 15.999 TL 13.999 TL
%17 22.999 TL 18.999 TL
%8 1.949 TL 1.799 TL
%14 3.999 TL 3.459 TL
%9 5.499 TL 4.999 TL
%23 15.499 TL 11.999 TL

LED TV - Televizyon

Led TV'ler LCD ekran yanında aydınlatma olarak led ışık teknolojisini kullanan televizyonlardır. Eski model LCD TV'lerde led ışık teknolojisi yerine background aydınlatması için floresan ışık kullanılmaktadır. Floresan aydınlatmanın led teknolojisine göre daha düşük bir görüntü kalitesi sunarken çalışma prensibiyle de daha fazla enerji tüketmesi LED televizyonların son günlerde ön plana çıkmasını sağlamıştır.

LED TV teknolojisi öncesi üretilen floresan aydınlatmalı televizyonlarda ekrana düşen ışık televizyon açıldığı andan kapanıncaya kadar sürekli çalışmak ve ekrana ışık vermek zorundadır. Hatta siyah renk yansıtılması için ışığın olmaması gerekirken sürekli çalışmak zorunda olan floresanlar, LCD televizyonların siyah-beyaz kalitesini büyük oranda düşürmektedir.

Günümüzde çokça tercih edilen LED televizyonlarda kullanılan Led ışıklı görüntü yansıtma teknolojisi ile hem daha doğru renkler elde edilir hem de plazma televizyonlara ve LCD televizyonlara göre büyük oranda enerji tasarrufu sağlanmaktadır. Bunların yanı sıra yeni nesil LED televizyonlar ile yüksek çözünürlükte görüntüler izleyicilere sunulurken, akıllı özellikler ile televizyon deneyimi üst seviyelere yükselmektedir.

LED TV Fiyat ve Modelleri

LED TV fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Ekran çözünürlüğü, ekran tipi ve boyutu, televizyonun akıllı özellikleri LED TV'lerde fiyat konusunda en belirleyici faktörlerdir. Teknosa geniş fiyat yelpazesinde birçok LED TV'yi kullanıcılara sunmaktadır. Farklı ihtiyaçlar, farklı özellik kriterleri LED TV modellerinin çeşitlenmesine farklı LED TV'lerin üretilmesine yol açmıştır.

LED TV'ler Ekran teknolojisine göre LED TV, QLED TV, OLED Nano Cell televizyonlar olarak ayrılmaktadır. Çözünürlüklerine göre ise Full HD TV, UHD TV olarak ayrılmaktadır. Ekran tiplerine göre ise Flat (düz) ve Curved (kavisli) televizyon olarak farklılaşmaktadır.

LED TV fiyatları ve en çok tercih edilen LED TV markaları neler?

LED televizyon satın alırken fiyatlar kullanıcıların tercihlerini en çok etkileyen faktörlerdendir. Teknosa LED TV kategorisinde sizlere birçok marka ve fiyat alternatifi sunmaktadır. LED TV fiyatları ekran boyutu marka ve yan özelliklere göre değişkenlik göstermektedir. 32 ekran televizyondan 208 ekran televizyonlara kadar farklı boyutlarda sunulabilemteidr. LED televizyon fiyatları her bütçeye uygun geniş bir fiyat aralığında kullanıcılarla buluşmaktadır. T

SEG, Axen gibi markaların yanısıra Samsung, LG, Philips gibi televizyon kategorisinin devlerine de ulaşabilirsiniz. LED TV denildiğinde ilk akla gelen markaların başında Vestel, Samsung, LG, Philips gibi dünya devleri gelmektedir. Vestel uygun fiyat avantajları ve yerli üretim olması sebebiyle çokça tercih edilen markalar arasındadır. Üstün özellik ve en son teknolojiyi kullanıcılara sunmayı hedefleyen Samsung, LG, Philips ve Sony markaları da kullanıcıların beğenisini toplamaktadır.

LED TV alırken nelere dikkat edilmeli?

LED TV alırken en başta dikkat edilmesi gereken faktör televizyonun kullanılacağı alanın büyüklüğü ve izleme uzaklığı olmalıdır. Gereğinden büyük ya da küçük ekranlı tercih edilen led televizyonlar kullanıcılar için ilerleyen zamanlarda sorun teşkil edebilmektedir. Bunun yanı sıra led televizyon alırken çözünürlük tercihi kullanım imkanları doğrultusunda yapılmalıdır. Yüksek çözünürlükte yayın ve medya kullanımı için UHD LED televizyonlar tercih edilmelidir. Televizyonların sunduğu ekstra özellikler de seçim yaparken büyük birer etken olabilmektedir. Düz ya da Curved TV'ler arasında seçim yapılırken kullanım alışkanlıkları göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca LED TV ürünlerinde tercih edilen markanın garanti sürelerine ve servis imkanlarına da bakılmalı televizyon tercihi bu doğrultuda yapılmalıdır.

Smart TV nedir?

Günümüzde kullanılan birçok elektronik cihaz gün geçtikçe daha çok akıllanırken televizyonlar da bu gelişmelerden nasibini alıyor. Değişen teknoloji televizyonların özelliklerini ve kullanım alanlarını da oldukça değiştiriyor. İşte bu noktada karşımıza çıkan Smart TV'ler de birçok akıllı özellikleri ile kullanıcıların beğenisini topluyor. İnternete bağlı olarak çeşitli uygulamaları çalıştırabilen, ses ve hareketle kontrol edilebilen cihazlara Smart TV adı veriliyor. Bu televizyonlar normal LED TV'lere göre birçok ekstra özellikle birlikte kullanıcılara sunuluyor. Smart TV'lerin en büyük özelliklerinden biri internete bağlanarak kullanılmaları ve uygulama destekleri. Kullanıcılar bu özellikler sayesinde televizyonlarını bir multimedya merkezi olarak kullanabiliyor. Kullanıcılar ister Youtube uygulamasıyla videolar izlerken, isterlerse internette gezinip, oyun oynayabiliyorlar. Bunların yanında kullanıcılara sosyal medya hesaplarını kullanma fırsatı sunan Smart televizyonlar birçok kullanıcının tercihleri arasında yer alıyor. Sesli ve hareketli kontrol özellikleri ile kumandasız kullanıma da imkân veren akıllı LED TV'ler eski model LCD televizyonlara göre çokça tercih ediliyorlar. Smart TV'lerin öncülerinden olan Samsung ve LG gibi televizyon dünyasının önde gelen markaları her geçen gün yeni özelliklerle televizyon kullanımını sadece TV yayınlarının dışına çıkartmaya devam ediyorlar.

Smart TV fiyatları ve en çok tercih edilen Smart TV modelleri?

Smart TV özellikleri ile birlikte sunulan LED TV modellerinde fiyat normal modellere oranla daha yüksek olurken beraberinde birçok özellik de kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Yine ekran boyutu, türü, çözünürlük oranları televizyon fiyatlarının değişkenlik göstermesine sebep olurken, smart televizyon modellerinde işletim sistemi ve diğer yan özellikler fiyatlarda belirleyici rol oynuyor. En çok tercih edilenler markalar arasında ise yine televizyon dünyasının en büyük isimleri ve aynı zamanda Smart televizyon teknolojisinin öncülerinden Samsung ve LG modelleri yer alıyor. Grundig ve Vestel de uygun fiyat alternatifleri ile çokça tercih edilen modeller arasında kendini gösteriyor. Siz de en uygun fiyatlı ve en yeni smart televizyonlara Teknosa'nın taksit ve servis ayrıcalıkları ile sahip olabilirsiniz.